منو
سبد خرید

خانه زاد

خانه زاد
-20 %
خانه زاد
  • موجودی: موجود
  • مدل: 122394- 201/5
  • وزن: 0.50kg
400,000 ریال
500,000 ریال

خانه زاد

نویسنده: ریچارد رایت
مترجم: سعید باستانی
ناشر: نقره
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 516
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1366 - دوره چاپ: 1

کیفیت : درحد نو ~ نو

 

مروری بر کتاب

قصه رمان به سال های پایانی ۱۹۳۰ آمریکا بازمی گردد.شهر شیکاگو و حال و هوایی که در آن سیاهپوستان وضعیت معیشتی بسیار سخت و رقت باری دارند. قصه از روزگار جوان سیاهپوستی آغاز می شود که در کنار مادر و خواهر و برادر کوچک ترش در خانه ای تنگ و پوسیده زندگی می کند.

او دل خوشی از سفیدپوستان ندارد و در همین حال و هوا است که درمی یابیم از طرف بنگاه کاریابی کاری در خانه یک میلیونر سفیدپوست برایش دست و پا شده است. او به عنوان راننده استخدام می شود و می فهمد که دختر این میلیونر (که از قضا هر سال به انجمن های سیاهان هم کمک هایی می کند) به حزب کمونیست آمریکا گرایش دارد و از آغاز سعی می کند او را با آموزه های این حزب آشنا کند.سیاهپوست جوان فقط می شنود و پاسخ نمی دهد ...

رمان حاضر، اعتراضی است نسبت به نظام موجود و مسئله نژاد پرستی. نویسنده با ترسیم سیمای ترسناک سیاه پوستی به نام "بیگر تاماس" نمونه کاملی آفریده از همه انسان هایی که مستاصل و بی پناه اند و خشمی عقیم راه را بر تنفس آنان بسته است. بیگر که ناخواسته در ترس و نادانی به سر می برد مانند میلیون ها تن دیگر، زاییده محرومیت مادی و سرکوب نیروهای معنوی است. او در اجتماعی که هیچ مسئولیتی را بابت سیه روزی اش نمی پذیرد خود را نسبت به هیچ کس مسئول نمی بیند.

جامعه، انسانیتش را انکار می کند و مجال بروز عواطف انسانی را از او گرفته است. این است که بیگر احساسات و آمال خود را حتی نسبت به افراد خانواده اش سرکوب می کند و در واقع یاس و استیصالش از مرز نژاد و فقر و روابط طبقاتی در می گذرد. از آزادی عمل و انتخاب و ابراز وجود بی نصیب است. برای بیگر تمامی جهان زندانی است که در آن باید تا ابد به اوامر دیگران گردن گذاشت. او در عین بیگانگی از همه انسان ها، به جنبش های سیاسی بی اعتناست. هر چند گه گاه آرزوی مبهمی در سرش شکل می گیرد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات