کیفیت کتاب
 
کتاب خانمی از سارایوو فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب رمان انتشارات پژواک فرزان

خانمی از سارایوو

نویسنده: ایوو آندریچ
مترجم: بهزاد برکت - هرمز ریاحی
ناشر: پژواک فرزان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 230
اندازه کتاب: رقعی گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1396 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

هنگامی که سخن از حکایت‌‌هایی که گذشته را بیان می‌کند در میان است، باید یادآوری کنیم که دیدگاه‌هایی وجود دارند که بنا بر آن‌ها پرداختن به گذشته یعنی نادیده گرفتن حال و پشت کردن به حیات است.

فکر می‌کنم که آفرینندگان قصه‌ها و رمان‌های تاریخی با آنچه که گفته شد سر توافق ندارند و بیش‌تر مایلند اعتراف کنند که خود نمی‌دانند چگونه و چه‌وقت از آنچه که «اکنون» نامیده می‌شود به آنچه که «گذشته» به شمار می‌آید سیر می‌کنند، که چه خوش‌خیالانه ـ گویا در خواب ـ مرزهای قرون را می‌توان به گام پیمود.

مگر نه هم در گذشته و نیز در حال با پدیده‌های مشابه و مسائل هم‌سان برخورد نمی‌کنیم: انسان باشی، موجودی بی‌خبر و خواستۀ خود زاده شده که در اقیانوس حیات پرت شده است. که باید شنا کنی. وجود داشته باشی. همانی باشی که آفریده شده‌‌ای. فشار جوّ پیرامون خود را تاب آوری، همۀ برخوردها، اعمال پیش‌بینی نا‌شدنی و پیش‌بینی نشدۀ خویش و دیگران را که اغلب در توان تو نیستند را تاب آوری. با این همه، خودِ‌ فکر این همه را بتوانی تاب آوری.

به کوتاه‌سخن انسان باشی…

رائیکا زمانی که نوجوان است پدرش فوت می کند . پدر وی آدم دست و دلبازی است که نهایتا ورشکسته می شود و در دم مرگ به دخترش نصیحت می کند فقط به فکر پس انداز باشد هیچ وقت گول قلب و احساساتش را نخورد و …. رائیکا پند پدر را اویزه گوش می کند و همین روند را در زندگی در پیش می گیرد اوایل فامیل ها خیلی سعی می کنند از این خساست دورش کنند اما کم کم قطع امید می کنند و …

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

خانمی از سارایوو

  • 0ریال

برچسب ها: ایوو آندریچ, بهزاد برکت, هرمز ریاحی, داستان های امریکایی, داستان های یوگسلاو, کتاب خانمی از سارایوو