منو
سبد خرید

خاطرات یک شکارچی

خاطرات یک شکارچی
درحال حاضر موجود نمی باشد
خاطرات یک شکارچی
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 42304 - 87/4
  • وزن: 0.80kg
  • UPC: 35
0 ریال

خاطرات یک شکارچی

نویسنده: ایوان تورگنیف
مترجم: محمود محرر خمامی
ناشر: تیراژه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 442
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1369 - دوره چاپ: 2

 

کمیاب  - کیفیت : درحد نو
 

مروری بر کتاب 

خاطرات یک شکارچی اثر ایوان سرگیویچ تورگینیف (1818-18883)، نویسنده روس، ‌که در 1852 انتشار یافت.این مجموعه داستان که به حق مشهور است از عصر پراهمیتی در تحولات روسیه در قرن گذشته حکایت می‌کند: نخست از جهت احساس طبیعت، که هرگز تا آن زمان کسی این همه شور و حرارت را با این همه دقت واقع بینانه به هم نیامیخته بود.

اما بیشتر از آن جهت که دنیای تازه بر مردم مکشوف می‌ساخته: در حقیقت شخصیتی در ادبیات وارد می‌کند که از آن پس مرتبه مهمی در آن دارد،‌ یعنی شخصیت دهقان در محدوده مستقل او،‌ با عواطف و سنتهایش،‌ و فی‌الجمله با تمامی روحش که معلوم می‌شود به پیچیدگی روح بسیاری از اشراف است.

تورگنیف در بیست حکایتی که پیوند ظاهری دیگری جز شخصیت راوی داستان ندارند تنوع بی پایان جهان روستایی را توصیف می‌کند. همه این حکایتها به صورت گزیده هایی از یادداشت‌های یک شکارچی ارائه شده است که در صحرا گردش می‌کند و گاه راه خود را گم می‌کند.

آن گاه در موضع شاهد عینی، ‌بی آنکه دیده شود و غالباً خاموش،‌ در خصایص اخلاقی مردمان دقیق می‌شود، ‌به دهقانان و مالکان زمین فرصت گفتگو می‌دهد و به دقت و با بی غرضی آشکار سرگذشتها و پرگوییها و دعواها و مصیبتها را ثبت می‌کند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات