کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
خاطرات یک دیپلمات جلد اول ؛ خاطرات جواد منصوری

خاطرات یک دیپلمات جلد اول ؛ خاطرات جواد منصوری

نویسنده: جواد منصوری
ناشر: سوره مهر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 562
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1394 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

این اثر مشتمل بر خاطرات منصوری، نخستین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بعد از پیروزی انقلاب است که به قلم محمدمحسن مصحفی تدوین شده و به نگارش درآمده است. این اثر شامل خاطرات و دست‌نوشته‌هایی است که از منصوری در برهه زمانی 57 تا 72 ثبت شده است.

منصوری که پیش از این خاطرات خود در سال‌های پیش از انقلاب، یعنی از برهه زمانی دهه 40 تا دهه 50 را به کوشش محسن کاظمی ثبت کرده بود، در این جلد به بیان وقایع و خاطراتی می‌پردازد که در سال‌های پس از انقلاب رخ داده است. منصوری در این خاطرات همانند «سال‌های بی‌قرار» بیشتر موضعی سیاسی به خاطراتش دارد. وی به دلیل فعالیت‌های عمده سیاسی، یکی از افراد مهم و تأثیرگذار در تاریخ انقلاب بود که حضور وی در متن جریان‌های مختلف در سال‌های پیش و پس از انقلاب حائز اهمیت است. وی در این بخش از خاطراتش به درگیری احزاب و گروه‌های مختلف در سال‌های ابتدایی انقلاب می‌پردازد.

راوی این کتاب نخستین فرمانده سپاه بود که از اردیبهشت تا اسفند ماه سال 58 این امر را برعهده داشت. وی همچنین از فروردین 1360 تا 1367 معاون آسیا و اقیانوسیه وزیر امور خارجه بود. منصوری هم پیش و هم بعد از انقلاب فعالیت‌های سیاسی مختلفی را پشت سرگذاشته است. بخش نخست خاطرات وی در کتاب «سال‌های بی‌قرار» به بیان این خاطرات در قبل از انقلاب اختصاص دارد. با خواندن خاطرات وی دید جامعی از فعالیت احزاب مختلف در قبل از انقلاب برای مخاطب ایجاد می‌شود. ارتباط منصوری با افراد در گروه‌های سیاسی مختلف در خاطرات وی منعکس شده است که همین امر سبب می‌شود مخاطب به صورت غیر مستقیم از روند فکری این گروه‌ها مطلع باشد؛ البته هر چند راوی در بخش‌های قابل توجهی از اثر تحلیل‌های شخصی خود را نیز بیان کرده است که به اعتقاد برخی از کارشناسان بهتر بود این تحلیل‌ها در بخش دیگری از اثر منتقل می‌شد. یکی از ویژگی‌های این اثر اطلاعات تکمیلی نویسنده است که در پاورقی کتاب ذکر شده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

خاطرات یک دیپلمات جلد اول ؛ خاطرات جواد منصوری

  • ناشر: سوره مهر
  • کد کتاب: 41300
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: جواد منصوری, تاریخ انقلاب ایران, ادبیات دفاع مقدس, جنگ ایران و عراق, تاریخ سیاسی ایران, کتاب خاطرات یک دیپلمات جلد اول ؛ خاطرات جواد منصوری