دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

خاطرات ژنرال فلاشمن ؛ سفرنامه هند و پاکستان

خاطرات ژنرال فلاشمن ؛ سفرنامه هند و پاکستان
-10 %

خاطرات ژنرال فلاشمن

نویسنده: هاری فلاشمن
تنظیم کننده : جورج مک دونالد فریزر

مترجم: هوشیار رزم آرا
ناشر: سپنج
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 295
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1363 - دوره چاپ:

کمیاب - کیفیت : نو

 

مروری بر کتاب

سفرنامه هند و پاکستان

در سال 1965 در جریان حراجی که قصر لایستسر برگزار شد از داخل یک قوطی چای چند دفتر حاوی یادداشتهای خصوصی ژنرال فلاشمن بدست آمد که انتشار آن سر و صدای فراوانی در محافل سیاسی و اجتماعی انگلستان بوجود آورد.

ماجرا از این قرار بود که نویسنده این خاطرات در سن 80 سالگی به ناگهان تصمیم می گیرد حوادث و ماجراهای عمر دراز خود را برشته تحریر کشد و چون خود در عصر ویکتوریا می زیسته بنابراین اتفاقات تاریخی آن دوران را با قلم ساده و موشکاف و طنزآلود خود به شیوایی ترسیم می کند. صحنه هایی که فلاشمن از قرن نوزدهم انگلستان می آفریند چنان زنده و روشن است که جای هیچ انکاری در روش خونریز و مردم ستیز استعمارگران باقی نمی گذارد.

و یا اینکه مقامات حکومتی برآن می شوند تا نوشته ها را جعلی و تخیلی قلمداد کنند و آن را ساخته و پرداخته ذهن تنظیم کننده یادداشتها به شمار آورند، اما حقیقت بالاتر از مدعاهاست و با ذکر جزئیات زندگینامه ی هاری فلاشمن و مدال و نشان هایی که دریافت کرده و بالاخره درجات و مقام و منصب او در ارتش و دربار وجود حقیقی و حقوقی وی به اثبات می رسد.

این بار دیگر راه گریزی نیست. چهره ی کریه استعمارگران از پشت ماسک پر زرق و برق عصر ویکتوریا که هنوز هم به غلط آنرا مظهر اعتلای دربار انگلستان و اوج افتخار و عظمت شیر پیر بریتانیا میدانند، نمایان می گردد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات