کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
خاطرات و اسناد حسین قلی خان نظام السلطنه مافی ؛ دو جلدی

خاطرات و اسناد حسین قلی خان نظام السلطنه مافی 

نویسنده: منصوره اتحادیه ( نظام مافی ) - معصومه مافی
ناشر: تاریخ ایران
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 520
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1362 - دوره چاپ: 2 

کمیاب - کیفیت : عالی ~ درحد نو


مروری بر کتاب 

درمیان کتابهای مختلفی که تاکنون از حسین قلی خان نظام السلطنه منتشر شده است ، این کتاب به خاطر دربرداشتن خاطرات ، اسناد و مکاتبات او ، کم نظیر است .
کتاب حاضر بیانگر دسیسه هایی ست که همواره میان درباریان قاجاریه وجود داشته است . دسیسه هایی که مستخدمان دولت نیز جهت حفظ مقام و موقعیت شان ، ضمن تحت نظر داشتن توطئه های دیگران ، به نوبه ی خود در آن ها شرکت می کردند .
دراین میان ، نقش اصلی را ناصرالدین شاه ، که خود درمرکز این رقابت ها و دسیسه ها بود و به آسانی نیزتحت تاثیر و نفوذ قرار می گرفت - به عهده داشت .

خاطرات و اسناد حسین قلی خان نظام السلطنه از منابع ارزنده برای شناخت ساختار اجتماعی ایران دوران قاجار و درک اهمیت روابط درباریان، خاطرات رجال آن عهد است.

نامه های حسینقلی خان روشن کننده ی جزئیات بسیاری از وقایع دروان قاجار، از انتهای دوران ناصری تا پایان دوره ی احمدشاهی ست. این نامه ها و یادداشت های روزانه از وضع مردم، اوضاع ولایات مختلف و بطور کلی وضعیت اجتماعی ایران در حول و حوش جنبش مشروطه حکایت می کنند.

یکی از موثرترین نتایج این گونه مجموعه ها، درک درست تر و نزدیک تر به واقعیت علل رشد جنبش مشروطه در جامعه ی ایران است

جلد اول حوادث عصر ناصرالدین شاه قاجار را دربر می گیرد. این بخش از تولد مولف آغاز و به مرگ ناصرالدین شاه می انجامد. ابتدای این بخش که بیانگر خاطرات ایشان است، از تولد تا ورود به خدمت دولت ، بسیار به ایجاز و خلاصه نگاشته شده است اما ادامه آن به تفصیل است.

فهرست

جلد اول : باب اول خاطرات
جلد دوم : باب دوم  اسناد

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

خاطرات و اسناد حسین قلی خان نظام السلطنه مافی ؛ دو جلدی

  • 800,000ریال

برچسب ها: منصوره اتحادیه ( نظام مافی ), معصومه مافی, قاجار, تاریخ سیاسی ایران, تاریخ اجتماعی ایران, خاطرات سیاسی, اسناد سیاسی, قاجاریه, کتاب های نایاب, کتاب خاطرات و اسناد حسین قلی خان نظام السلطنه مافی