دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

خاطرات مونس الدوله ؛ ندیمه حرمسرای ناصرالدین شاه

خاطرات مونس الدوله ؛ ندیمه حرمسرای ناصرالدین شاه
درحال حاضر موجود نمی باشد
خاطرات مونس الدوله ؛ ندیمه حرمسرای ناصرالدین شاه
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 137305 - 115/4
  • وزن: 0.70kg
  • UPC: 72 = 80
0 ریال

خاطرات مونس الدوله

نویسنده: سیروس سعدوندیان
ناشر: زرین
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 351
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1389 - دوره چاپ: 3

 

مروری بر کتاب

مصور - ندیمه حرمسرای ناصرالدین شاه

تاریخ کشور ما مالامال از افرادی است که از طبقات پایین جامعه برخاسته و با توجه به هوش خدادادی و درک اولویت های کشور و دردهای مردم، انسان های موثری در تاریخ کشور شدند.البته روشن است که انسان های مؤثر در سرنوشت کشور تنها اختصاص به مردان نداشته بلکه بودند زنانی که مستقیم یا غیر مستقیم در تاریخ کشور نقش اساسی را ایفا می کردند.

 مونس الدّوله راوی این کتاب خواندنی و جذاب می باشد. او تمام واقعیت ها و اتفاقاتی که در حرمسرای ناصرالدین شاه برای زنان و دختران زیبارو اتفاق می افتد را به زبان خودش بیان می کند. مونس الدّوله خودش یکی از سوگلی های حرمسرای ناصرالدین شاه بود که توانسته بود دل شاه را ببرد و برای او دلبری می کرد. در این کتاب در مورد چگونگی رفتار ناصرالدین شاه با زنان و دختران زیبا می گوید. او که خود یکی از زیباترین های این حرمسرا بود توانسته بود عشق ناصرالدین شاه را به دست آورد. در ادامه به بخشی از این کتاب اشاره خواهیم کرد.

خاطرات مونس الدوله دربرگیرنده داستان‌ها و توصیف‌های ارزنده‌ای درباب تعزیه‌های زنانه، مجالس روضه‌خوانی زنانه، تقلیدها، نقالی‌های زنان است.این کتاب نمایش‌های زنانه درباری را با جزئیات فراوان شرح می‌دهد. روشن است که آن دسته از نمایش‌های زنانه که در دربار اجرا می‌شدند، با سایر نمایش‌هائی که در خانه‌ها اجرا می‌شدند، کمی تفاوت داشتند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات