کتاب خاطرات مرگ ؛ متن کامل فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب عمومی انتشارات زرین

خاطرات مرگ

نویسنده: مایکل سابوم
مترجم: سودابه فضائلی
ناشر: زرین
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 424
اندازه کتاب: رقعی گالینگور - سال انتشار: 1368 - دوره چاپ: 1

کیفیت : در حد نو

 

مروری بر کتاب

در 1978 یک نگهبان شب 52 ساله، دچار دومین حمله ی قلبی شدید خود شد و تجربه ی نزدیکی به مرگ را آزمود. او با ناباوری احساس کرد از قالب بدنش بیرون رفته و به جراحی قلب خود می نگرد. بعد ها جزئیات دقیقی از اعمالی را که جراحان بر روی او انجام می دادند شرح داد.

او همچنین از مشورت های پزشکی میان اطباء در مورد خود آگاه بود. اما از همه عجیب تر آن بود که شرح داد یکی از دکتر ها کفش چرمی زرد به پا داشت و دیگری زیر ناخنش خون جمع شده بود.

چنین شرح و توصیف دقیق توسط بیمارانی که نزدیکی به مرگ را تجربه کرده اند دکتر مایکل سابوم از دانشگاه فلوریدا را متقاعد کرد که این پدیده را به آسانی شرح داد.

دکتر سابوم در 1976 به همراه ساراکرویتزیگر روانشناس سعی کردند در میان بیماران بیمارستان کسانی را پیدا کنند که این تجربه را از سر گذرانده بودند. او به زودی متقاعد شد که پدیده ی نزدیکی به مرگ تجربه ای است معتبر و سعی کرد برای آن توضیحی منطقی پیدا کند.بیماری که تا آستانه ی مرگ رفته بود و بازگشته بود تجربه ای کلاسیک را برای آن ها شرح داد.

دکتر سابوم موارد زیادی را بررسی کرد. در یکی از موارد بیمار توصیفی دقیقی از دستگاه دیفیبریلاتور (دستگاهی که امواج الکتریسیته را به قلب می فرستد تا ضربان هماهنگ یا سریع را کنترل کند.) را شرح داد. دکتر سابوم نوشت تا بیمار این دستگاه را ندیده باشد نمی تواند درباره ی آن بنویسد...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

خاطرات مرگ ؛ متن کامل

  • ناشر: زرین
  • کد کتاب: 81465 - 29/1
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: مایکل سابوم, روانشناسی مرگ, تناسخ, زندگی پس از مرگ, فراروانشناسی, کتاب خاطرات مرگ ؛ متن کامل