دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

خاطرات ماموریت استانبول ؛ 1335 - 1339

خاطرات ماموریت استانبول ؛ 1335 - 1339 

نویسنده: فضل الله نورالدین کیا
ناشر: آبی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 160
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1381 - دوره چاپ: 1 


مروری بر کتاب 

مصور

فضل الله نورالدین کیا از صاحب منصبان بازنشسته وزارت امور خارجه در سال 1296 شمسی در تهران در خانواده ای از تبار روحانیون سیاستگذار آن روزگار به دنیا آمد . پدرش ضیاءالدین فرزند شیخ فضل الله نوری است . کیا تحصیلات ابتدائی و متوسط را در تهران و فرانسه گذراند و در 1315 موفق به دریافت لیسانس از دانشکده حقوق دانشگاه تهران شد و پس از استخدام در وزارت امور خارجه 1319 مدارج اداری را از کارمندی تا سفارت در کشورهایی از جمله کانادا و ژاپن ومعاونت وزارت امور خارجه طی کرد و قبل از انقلاب بازنشسته شد .

 مشاغلى را که در ایران و خارج از کشور احراز نمود که اهم آنها عبارتند از: رایزن و معاون نمایندگى ایران در سازمان ملل متحد، ریاست اداره چهارهم وزارت امور خارجه، سرکنسول ایران در استانبول با سمت وزیر مختارى، مدیر کل وزارت امور خارجه، وزیر مختار و بعدا سفیر کبیر در کشور کانادا.

نورالدین کیا مدت‏ها در شوراى امنیت نمایندگى ایران را عهده‏ دار بود. آخرین سمت وى در وزارت امور خارجه، سفیر کبیرى ایران در ژاپن بود. وى به زبان‏هاى فرانسه و انگلیس تسلط داشت. تحقیقات و نوشتجاتى در رشته‏ ى تخصصى خود دارد که در مطبوعات ایران و نشریه‏ ى یونسکو به چاپ رسیده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات