کتاب خاطرات مارشال ژوکوف ؛ فاتح برلین و سردار ملی روسیه ؛ دوجلدی فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب تاریخ و جغرافیای جهان انتشارات فکر روز

خاطرات مارشال ژوکوف : فاتح برلین و سردار ملی روسیه

نویسنده: ابوالقاسم گلستانی
ناشر: فکر روز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 940
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1377 - دوره چاپ: 1 
کد کتاب: 108559

کمیاب یا دست دوم - کیفیت : عالی

مروری بر کتاب 

دو جلدی - مصور

گئورگی کنستانتینویچ ژوکوف ، معروف به «مارشال ژوکوف»، فرمانده نظامی و سیاست‌مدار اتحاد شوروی بود بسیاری او را موفق‌ترین فرماندهٔ زمینی جنگ جهانی دوم می‌شناسند.

شهر برلین به دست او گشوده شد. نیروهای او نخست رایشتاگ را به دست آوردند و شکست آلمان نازی را اعلام کردند. پس از آن ژوکوف به عنوان ژنرال پیروز در شهر مسکو رژه پیروزی رفت.پس از جنگ استالین او را به ماموریتهای بی‌ارزشی که در خور او نبود فرستاد. با بقدرت رسیدن نیکیتا خروشچف ژوکوف، که به او در حذف لاورنتی بریا کمک کرده بود، دوباره به ساختار قدرت بازگشت. از ژوکوف دو دختر به جای مانده است.

او در روستای استرلکوفکا در شهرستان کالوگا بدنیا آمد. پدرش کشاورز و پینه دوزی بود که مدتی در مسکو کارگری کرده بود، مادرش اوستینیا زنی قوی بود که برای کمک به گذران خانواده به کار می کرد.ژوکوف بعد از رسیدن به نوجوانی برای کار در کارگاه یکی از خویشاوندان دور ولی متمول خانواده به مسکو رفت. با شروع جنگ جهانی اول او مانند سایر جوانان برای خدمت در ارتش تزار نیکلای دوم فراخوانده شد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

خاطرات مارشال ژوکوف ؛ فاتح برلین و سردار ملی روسیه ؛ دوجلدی

  • ناشر: فکر روز
  • کد کتاب: 108559 - 52/1
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: گئورگی کنستانتینویچ ژوکوف, ابوالقاسم گلستانی, روسیه, شوروی, جنگ جهانی دوم, کمونیسم, تاریخ روسیه, مارکسیسم