كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
خاطرات علی جواهرکلام

خاطرات علی جواهرکلام

نویسنده: فرید جواهر کلام
ناشر: آبی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 175
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1382 - دوره چاپ: 1 


مروری بر کتاب 

مصور

علی جواهر کلام نویسنده ، مترجم وروزنامه نگار مشهورمعاصر در سال 1275 شمسی در تهران بدنیا آمد . تحصیلات دانشگاهی را در رشته حقوق به پایان رساند - اوکه به زبانهای عربی ، انگلیسی و روسی تسلط کامل داشت مدتی را در مشاغل دیوانی گذراند وسپس همکاری با مطبوعات را آغاز کرد و تا سردبیری پیش رفت. سخنرانیهای او در رادیو و تلویزیون از برنامه های پرطرفدار زمان خود بشمارمی رفت .

.... وقتی  ارتش ایران به آذربایجان برگشت، وحشت برپا نمود، سربازان قتل وغارت و تاراج به راه انداختند، آنها هرآنچه می خواستند تصاحب می کردند و رفتار سربازان روس بسیار برازنده تر از اعمال وحشیانه سربازان نجات بخش ارتش شاهنشاهی بود.

به طوری که خاطره فوق العاده زشت و شومی در آذربایجان به جا گذاشت. در آذربایجان اموال و احشام  دهقانان به غارت رفت و زنان و دختران مورد تجاوز قرارگرفتند. اگرچه رسالت ارتش ایران، آزادی  آذربایجان بود، ولی آنها مردم را غارت کردند و پشت سر خود  مرگ  و نابودی را به جا گذاشتند.

به دنبال  ارتش، مالکین فراری برگشتند. آنها  به دریافت بهره مالکانه همان سال اکتفا نکردند، بلکه بهره سال قبل را نیز از دهقانان گرفتند و آنچنان روستايیان را غارت کردند که آنها ذخیره غذايي خود را از دست داده گرفتار گرسنگی شدند...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

خاطرات علی جواهرکلام

  • ناشر: آبی
  • کد کتاب: 103724 - 70/2
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: علی جواهرکلام, فرید جواهر کلام, تاریخ مطبوعات ایران, تاریخ اجتماعی ایران, پهلوی, کتاب خاطرات علی جواهرکلام