دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

خاطرات علی جواهرکلام

خاطرات علی جواهرکلام

نویسنده: فرید جواهر کلام
ناشر: آبی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 175
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1389 ~ 1382 - دوره چاپ: 2 ~ 1


مروری بر کتاب 

مصور

علی جواهر کلام نویسنده ، مترجم و روزنامه نگار مشهور معاصر در سال 1275 شمسی در تهران بدنیا آمد. تحصیلات دانشگاهی را در رشته حقوق به پایان رساند - اوکه به زبانهای عربی ، انگلیسی و روسی تسلط کامل داشت مدتی را در مشاغل دیوانی گذراند و سپس همکاری با مطبوعات را آغاز کرد و تا سردبیری پیش رفت. سخنرانیهای او در رادیو و تلویزیون از برنامه های پرطرفدار زمان خود بشمار می رفت.

مجموعه حاضر مشتمل است بر شرح خاطرات "علی جواهر کلام "به قلم خودش و دیگران". علی جواهر کلام "نویسنده، مترجم و روزنامه‌نگار معاصر، در سال 1275 شمسی در تهران به دنیا آمد. تحصیلات دانشگاهی را در رشته حقوق به پایان رساند. او که به زبان‌های عربی، انگلیسی و روسی تسلط کامل داشت مدتی را در مشاغل دیوانی گذراند و سپس همکاری با مطبوعات را آغاز کرد تا به سردبیری روزنامه اطلاعات رسید.

.... وقتی ارتش ایران به آذربایجان برگشت، وحشت برپا نمود، سربازان قتل وغارت و تاراج به راه انداختند، آنها هرآنچه می خواستند تصاحب می کردند و رفتار سربازان روس بسیار برازنده تر از اعمال وحشیانه سربازان نجات بخش ارتش شاهنشاهی بود.

به طوری که خاطره فوق العاده زشت و شومی در آذربایجان به جا گذاشت. در آذربایجان اموال و احشام  دهقانان به غارت رفت و زنان و دختران مورد تجاوز قرارگرفتند. اگرچه رسالت ارتش ایران، آزادی  آذربایجان بود، ولی آنها مردم را غارت کردند و پشت سر خود مرگ و نابودی را به جا گذاشتند.

به دنبال  ارتش، مالکین فراری برگشتند. آنها  به دریافت بهره مالکانه همان سال اکتفا نکردند، بلکه بهره سال قبل را نیز از دهقانان گرفتند و آنچنان روستايیان را غارت کردند که آنها ذخیره غذايي خود را از دست داده گرفتار گرسنگی شدند...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات