منو
سبد خرید

خاطرات سیمون دو بووار ؛ چهار جلدی

خاطرات سیمون دو بووار ؛ چهار جلدی
درحال حاضر موجود نمی باشد
خاطرات سیمون دو بووار ؛ چهار جلدی
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 76557 - 49/3
  • وزن: 3.00kg
  • UPC: 100
0 ریال

خاطرات 

نویسنده: سیمون دوبوار
مترجم: قاسم صنعوی
ناشر: توس
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 2850
اندازه کتاب: رقعی گالینگور  - سال انتشار: 1380 ~ 1363

کیفیت : عالی ~ درحد نو

 

مروری بر کتاب

سیمون دوبووار با نوشتن خاطرات خود که به زعم ناقدی بهترین اثر ادبی او به شمار می رود به کاری سترگ دست می یازد.

خاطرات سیمون دوبووار تنها زندگی نامه او نیست بل تحلیل روانی نویسنده است در خلال سال های زندگی اش، از زمانی که او دختر بچه ای است، تا هنگامی که دنیای قرن بیستم او را به عنوان متفکری بزرگ به رسمیت می شناسد، خاطرات سیمون دوبووار آیینه تمام نمایی است از زندگی هنری-ادبی فرانسه و بسیاری از بر گزیدگان دنیای ادب و هنر معاصر.

...زنهای جوان ، هنگامی که انسان دیگر جوان نیست ، در مورد آنچه شایسته است که انجام داد و آنچه نباید انجام داد ، حس تند و تیزی دارند .آن ها می گویند من سر در نمی آورم که آدم وقتی سنش از چهل گذشت موهایش را طلایی رنگ می کند ؛ چرا باید ....

سیمون دو بووُآر با نام اصلی سیمون لوسی ارنستین ماری برتراند دوبووُآر فیلسوف، نویسنده، فمینیست و اگزیستانسیالیست فرانسوی بود که در ۹ ژانویه، ۱۹۰۸ در پاریس در خانواده‌ای بورژوا به دنیا آمد. بووار در یک خانوادهٔ بورژوای کاتولیک به دنیا آمد و پس از گذراندن امتحانات دورهٔ لیسانس ریاضیات و فلسفه، به تحصیل ریاضیات در Institut Catholique و زبان و ادبیات در مؤسسهٔ سنت‌مارین و پس از آن فلسفه در دانشگاه سوربن پرداخت. وی در حلقهٔ فلسفی دوستانه گروهی از دانشجویان مدرسهٔ اکول نورمال پاریس عضو بود که ژان پل سارتر نیز در آن عضویت داشت ولی خود بووار دانشجوی این مدرسه نبود. با وجود آنکه زنان در آن دوره کمتر به تدریس فلسفه می‌پرداختند، او تصمیم گرفت مدرس فلسفه شود و در آزمونی که به این منظور گذراند، با ژان پل سارتر آشنا شد. بووار و سارتر هر دو در ۱۹۲۹ در این آزمون شرکت کردند، سارتر رتبهٔ اول و بووار رتبهٔ دوم را کسب کرد. با این وجود، بووار صاحب عنوان جوان‌ترین پذیرفته‌شدهٔ این آزمون تا آن زمان شد.

بووُآر به عنوان مادر فمینیسم ِ بعد از ۱۹۶۸ شناخته می‌شود. معروف‌ترین اثر وی جنس دوم  نام دارد که در سال ۱۹۴۹ نوشته شده‌است. این کتاب به تفصیل به تجزیه و تحلیل ستمی که در طول تاریخ به جنس زن شده‌است می‌پردازد. پس از آنکه این کتاب چند سال پس از چاپ فرانسه، به انگلیسی ترجمه و در آمریکا منتشر شد، به عنوان مانیفست فمینیسم شناخته شد.

...هرگز دوست نداشته بودم كه وقت را تلف كنم؛ با اين همه خودم را سرزنش كردم كه گيج وار زندگي كرده ام و از آن پس هر لحظه را بادقت مورد بهره برداري قرار دادم. كمتر مي خوابيدم؛ بدون دقت و با عجله آرايش مي كردم؛ ديگر صحبت آن نبود كه خودم را در آئينه ها نگاه كنم، به زحمت دندان مي شستم؛ هرگز ناخن هايم را تميز نمي كردم. مطالعات سطحي، پرگوئي هاي بي فايده و تمام تفريح ها را بر خود منع كردم؛ اگر مخالفت مادرم نبود از تنيس بازي هاي صبح شنبه هم صرفنظر مي كردم.

كتابي به سر ميز غذا مي آوردم؛ فعل هاي يوناني ام را ياد مي گرفتم، به دنبال راه حل مسأله اي مي گشتم. پدرم به غيظ آمد، سماجت به خرج دادم،‌ و مادرم دلزده، مرا به حال خود واگذاشت. وقتي مادرم ميهمان داشت از اين كه به اتاق پذيرايي بروم سرباز مي زدم؛ بعضي وقت ها از جا در مي رفت، من تسليم مي شدم. اما، دندان ها فشرده برهم،‌ با چنان حالت خشمآلودي نوك صندلي ام مي نشستم كه خيلي زود روانه ام مي كرد. در خانواده و در ميان دوستان، از شلختگي، خاموشي و بي ادبي من اظهار تعجب مي كردند؛ ديري نگذشت كه چون نوعي موجود عجيب الخلقه در نظر گرفته شدم.

فهرست

جلد اول: خاطرات دختری آراسته
جلد دوم: سن کمال
جلد سوم: اجبار
جلد چهارم: حسابرسی

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات