منو
سبد خرید

خاطرات دو سفیر

خاطرات دو سفیر
موجود نمی باشد
خاطرات دو سفیر
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • مدل: 86355 - 29/1
  • وزن: 1.00kg
  • UPC: 45
0 ریال

خاطرات دو سفیر

نویسنده: ویلیام سولیوان - آنتونی پارسون
مترجم: محمود طلوعی
ناشر: علم
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 590
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1384 - دوره چاپ: 4


مروری بر کتاب

«خاطرات دو سفیر» عنوان اثری است که به بیان خاطرات «ویلیام سولیوان» سفیر آمریکا و «آنتونی پارسونز» سفیر انگلستان در تهران در زمان شکل‌گیری انقلاب اسلامی ایران اختصاص دارد.

این کتاب قبلاً به صورت دو کتاب مجزا تحت عنوانهای «مأموریت در ایران» به قلم سولیوان و «غرور و سقوط» به قلم آنتونی پارسونز، ترجمه و منتشر شده بود اما پس از گذشت سالها، مترجم تصمیم به انتشار این دو کتاب در یک مجموعه به همراه بخشهایی از خاطرات «جیمی کارتر»، «سایروس ونس» و «زبیگنیو برژینسکی»، رئیس‌جمهور، وزیر امور خارجه و مشاور امنیت ملی رئیس‌جمهوری گرفته که حاصل آن به صورت کتاب فعلی درآمده است .

ویلیام سولیوان پیش از آن که به عنوان سفیر آمریکا در ایران منصوب شود، به مدت 4 سال عهده‌دار پست سفارت ایالات متحده در فیلیپین بود. وی در این مدت مذاکرات دامنه‌‌داری را به منظور تجدیدنظر در شرایط استفاده از پایگاههای نظامی و همچنین انعقاد یک قرارداد بازرگانی جدید با دولت فیلیپین آغاز کرده بود که البته نتوانست به موفقیت چندانی در آنها دست یابد.

سولیوان در ژوئن سال 1977 از سوی دولت جیمی کارتر که به تازگی در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شده بود، به عنوان سفیر آمریکا در ایران منصوب شد و این در حالی بود که پیش از آن او سابقه فعالیت دیپلماتیک در هیچ کشور اسلامی را نداشت.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.