کتاب خاطرات خانه اموات فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب رمان انتشارات دریا

خاطرات خانه اموات

نویسنده: فئودور داستایوفسکی
مترجم: مهرداد مهرین
ناشر: دریا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 330
اندازه کتاب: رقعی  - سال انتشار: 1348 - دوره چاپ: 3

کمیاب  - کیفیت : عالی

 

مروری بر کتاب

«الکساندر بتروویچ» در اصل یک نجیب‌زاده روسی بود. او بر اثر حسادت، همسرش را کشت و فورا خود را به پلیس معرفی کرد. پلیس او را به ده سال حبس با اعمال شاقه محکوم کرد و پس از پایان این مدت او به اقامتگاه محکومین واقع در شهر «ک» فرستاده شد تا عمر خود را در آن‌جا به پایان آورد.یعنی او به یک کولونی محکومین، که کمی دورتر از شهر واقع شده بود، تعلق داشت، اما می‌توانست در شهر «ک» به سر برد.

او در این شهر با تدریس زبان فرانسه و... لقمه‌نانی به دست می‌آورد. البته تدریس برای محکومین در شهرهای سیبری امری بعید، نبود زیرا کسی غیر از آنها از زبان فرانسه و رشته‌های مختلف تعلیم و تربیت اطلاعی نداشت. خاطرات خانه اموات، اثر داستایوسکی به سرگذشت ده ساله الکساندر پتروویچ در زندان با اعمال شاقه اختصاص یافته‌ است.

داستایوسکی در بخشی از این داستان ماجرای محبوبیت خود در زندان سیبری را شرح می‌دهد و ضمن معرفی زندانیان دیگر سرگذشت غم‌انگیز آنها را به طرزی بدیع، حکایت کرده و پرده ازبرخی اسرار درونی انسان برمی‌دارد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

خاطرات خانه اموات

  • ناشر: دریا
  • کد کتاب: 86601 - 109/7
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: فئودور داستایوفسکی, مهرداد مهرین, داستان های روسی, داستان های کلاسیک, کتاب های نایاب, کتاب خاطرات خانه اموات, خاطرات خانه مردگان