كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
خاطرات جوانی

خاطرات جوانی

نویسنده: رومن رولان
مترجم: ناصر فکوهی
ناشر: فردوسی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 431
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1378 - دوره چاپ: 2

کیفیت : نو ؛ جلد پشتی کتاب زدگی دارد

 

مروری بر کتاب 

رومن رولان نویسنده ادبی نیمه نخست قرن بیستم فرانسه، یک انسان گرای صلح جو و از فعالین جنبش های صلح در این قرن به شمار می رفت که زبان و نثر او کاملا شاعرانه و آکنده از رومانتیسمی خاص است.رولان از نخستین نویسندگانی بود که در زبان فرانسه رمان های طولانی را که خود سنتی روس به شمار می آمد و وی از آن به خصوص از خلال تولستوی تاثیر پذیرفته بود را رایج کرد.

این کتاب علاوه بر آنکه زوایای زیادی از زندگی و تجربه جوانی رولان را به خواننده معرفی می کند، او را با تاریخ فرانسه در نیمه دوم قرن نوزده نیز آشنا می کند. مترجم به این کتاب چندین پیوست از سایر آثار رولان، یادداشت هایی برای اسامی خاص در هر یک از بخش های کتاب و توضیحاتی درباره خود او و آثارش در انتها افزوده است.

این کتاب یکی از ترجمه های ادبی نگارنده است که  در کنار ”زندگانی تولستوی“ دومین  ترجمه وی از رولان به شمار می آید. رومن رولان نویسندة  ادبی نیمه نخست قرن بیستم فرانسه، یک انسان گرای صلح جو و از فعالین جنبش های صلح در این قرن به شمار می رفت که زبان و نثر او کاملا شاعرانه و آکنده از رومانتیسمی خاص است. رولان  از نخستین نویسندگانی بود که در زبان فرانسه  رمان های طولانی را که خود سنتی روس به شمار می آمد و وی از آن  به خصوص از خلال تولستوی تاثیر پذیرفته بود را رایج کرد.  رمان معروف او ”جان شیفته“، همچون بسیاری دیگر از آثارش،  به وسیله الف.م.به آذین به فارسی برگردانده شده است. این کتاب علاوه بر آنکه  زوایای زیادی از زندگی و تجربه جوانی رولان را به خواننده معرفی می کند، او را با تاریخ فرانسه در نیمه دوم قرن نوزده نیز آشنا می کند.  مترجم به این کتاب چندین پیوست از سایر آثار رولان، یادداشت هایی برای اسامی خاص در هر یک از بخش های کتاب و توضیحاتی درباره خود او و آثارش در انتها افزوده است.

فهرست

کودکی شهرستانی در پاریس
صومعة خیابان اولم
بهار در رم
قدیسین فصل سرد
در نیمه راه
- هنر برای هنر
- هنر مردم
- هنر عمل
- هنر رؤیا

- موسیقی
- نامه ای به سن سانس
- خاطراتی کوتاه از سزار فرانک
- خوش گویی ها و بدگویی هایی درباره روسینی
- یادداشت های مطالعه
- ایمان دارم چرا که حقیقت است

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

خاطرات جوانی

  • ناشر: فردوسی
  • کد کتاب: 113786 - 111/5
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: رومن رولان, ناصر فکوهی, مقالات ادبی, داستان های فرانسوی, کتاب خاطرات جوانی