منو
سبد خرید

خاطرات جنگ دوم جهانی ؛ شش جلدی

خاطرات جنگ دوم جهانی ؛ شش جلدی
خاطرات جنگ دوم جهانی ؛ شش جلدی
موجود نمی باشد
خاطرات جنگ دوم جهانی ؛ شش جلدی
خاطرات جنگ دوم جهانی ؛ شش جلدی
خاطرات جنگ دوم جهانی ؛ شش جلدی
0 ریال
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • مدل: 89792 - 17/4
  • وزن: 7.00kg
  • UPC: 350

خاطرات جنگ دوم جهانی

نویسنده: وینستون چرچیل
مترجم: تورج فرازمند
ناشر: نیل
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 2678
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1361 - دوره چاپ: 3 ~ 2 

کمیاب - کیفیت : عالی ~ در حد نو


مروری بر کتاب

از رهبران کشورهای عمده درگیر در جنگ دوم (هیتلر، موسولینی، استالین و روزولت) تنها چرچیل کتابی تاریخی منتشر کرده‌است. برخلاف خبرنگاران که تنها از مسایل علنی مطلع می‌شدند، چرچیل در اموری مانند مذاکرات محرمانه و طراحی‌های عملیات نظامی شرکت داشته‌است و به جزئیات مسایل و رویدادها وقوف داشته‌است؛ علاوه بر این، او به گزارشهای سازمانهای اطلاعاتی بریتانیا و خصوصاً نتایج عملیات اولترا که در مکالمات سری ارتش آلمان رخنه کرده بود دسترسی داشته و می‌توانسته تصویری روشنتر از وقایع جنگی و انگیزه‌های رهبران کشورها به دست بدهد.

چرچیل از شروع جنگ، قصد داشته که کتابی تاریخی در مورد آن بنویسد و از این رو بصورت هفتگی گزارشهایی از خلاصه وقایع تهیه می کرده و در منزلش این گزارشها را نگهداری می کرده‌است. برخی معتقدند نگارش کتاب تنها به دست چرچیل انجام نشده و در حقیقت کتاب نتیجه کار گروهی از محققان هست که زیر نظر چرچیل و با استفاده از نوشته‌ها و یادداشتهای او این کتاب را ایجاد کرده‌اند. در مقابل برخی نیز اعتقاد دارند که موشکافی و حساسیت چرچیل اجازه چنین کاری را نمی داده و بیشتر همکارانش، تنها در تهیه اسناد و مدارک مورد استفاده به او یاری رسانده‌اند.

 

فهرست

جلد اول و دوم: چگونه ملل انگلوساکسون با بیفکری و بیقیدی و سادگی خود به نیروهای اهریمن اجازه دادند که خود را مسلح کند.
جلد سوم: چگونه انگلیسها آنقدر به مبارزه ادامه دادند تا اینکه روسیه شوروی و ایالات متحده آمریکا بنوبه خود به جنگ کشانده شدند
جلد چهارم: چگونه قدرت اتحاد بزرگ روزافزون شد.
جلد پنجم:چگونه آلمان نازی تنها ماند و از هرسو مورد حمله قرار گرفت
جلد ششم: چگونه دمکراسی های بزرگ به فیروزی رسیدند و در نتیجه امکان آن یافتند که همان حماقت هائی را که نزدیک بود بقیمت جانشان تمام شود از سر گیرند.

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب