دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

خاطرات ارنستو چه گوارا

خاطرات ارنستو چه گوارا

نویسنده: ارنستو چه گوارا
مترجم: محمدعلی عمویی
ناشر: اشاره
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 328
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1381 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

مصور

روزشمار عملیات در بولیوی

خاطرات روزانه چه گوارا شرح جزء به جزیی است از همه علمیات رزمی، شناسایی، تمرینی و تدارکاتی با نام جنبش رهایی بخش ملی بولیوی (ELN) ارنستو چه گوارا را در مبارزه چریکی بولیوی همراهی می کرد.

یادداشت ها، اعلامیه ها و نامه هایی که در این کتاب آمده اند، به گفته فیدل کاسترو، همه دست نوشته های چه گوارا در فاصله کوتاه عملیات چریکی و اغلب در شرایط سخت جسمی، اقلیمی و رزمی بوده اند. کتاب، با عنوان “The Bolivian Diary of Ernesto Che Guevara” از انتشارات موسسه پث فایندر (Pathfinder) علاوه بر «یادداشت های روزانه چه گوارا» و اسناد مربوط به منظور حفظ اصالت عنوان کتاب، جز برگردان پیش گفتاری از فیدل کاسترو، از ترجمه دیگر نوشته ها که در پیوست یادداشت های چه گوارا آمده بود خودداری شده است.

چه، در دورۀ فعالیت چریکی اش عادت داشت روزنگارهایش را به دقت در یک دفتر یادداشت خصوصی ثبت کند، راهپیماییهای دراز، از روی زمینهای ناهموار و دشوار گذر، در وسط جنگلهای مرطوب، هر وقت نیروی رزمی، که همیشه زیر بار سنگین کوله پشتیها و مهمات سلاحهای خود خم شده بودند، یا وقتی اردو میزدند، چه را میدیدی که دفتر یادداشت کوچکی در می آورد و با دستخط نسبتا ناخوانای یک پزشک تندتند یادداشتهایش را به دقت مینوشت.

در پی انقلاب کوبا، ارنستو چه گوارا به دنبال رویکرد عملگرایانه ی وقت، در سفری مخفیانه در سال 1966 به امید برانگیختن حس انقلابی در سرزمین های آمریکایی جنوبی به بولیوی عزیمت کرد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات