منو
سبد خرید

خاطرات آیت الله خلخالی ؛ دو جلدی

خاطرات آیت الله خلخالی ؛ دو جلدی
خاطرات آیت الله خلخالی ؛ دو جلدی
درحال حاضر موجود نمی باشد
خاطرات آیت الله خلخالی ؛ دو جلدی
خاطرات آیت الله خلخالی ؛ دو جلدی
خاطرات آیت الله خلخالی ؛ دو جلدی
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 147275 - 67/4
  • وزن: 0.90kg
0 ریال

خاطرات آیت الله خلخالی

نویسنده: آیت الله العظمی صادق خلخالی
ناشر: سایه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 880
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1387 _ 1379 - دوره چاپ: 11 _ 2

کیفیت : نو ؛ لبه عطف کتاب سائیدگی مختصری دارد

 

مروری بر کتاب

مصور

اولین حاکم شرع دادگاه های انقلاب

کمتر کسی است که با نام و آوازه آیت الله شیخ صادق خلخالی آشنایی نداشته باشد .او پس از به ثمر رسیدن انقلاب به فرمان رهبر انقلاب حضرت امام ( ره ) به عنوان اولین حاکم شرع دادگاههای انقلاب در سراسر کشور منصوب شد و به محاکمه سران رژیم پهلوی پرداخت و انها را به اعدام محکوم کرد.آیت الله حاج شیخ صادق خلخالی در سایه سال ها مبارزه خستگی ناپذیر علیه نظام ستم شاهی ، شهرتی در حوزه مبارزان داخلی ایران برهم زد .

پس از پیروزی انقلاب اسلامی ، به عنوان اولین حاکم شرع داد گاه های انقلاب و محاکمه و اعدام صدها سردمدار لشگری و کشوری رژیم شاه ، همانند هویدا نخست وزیر و ارتشبد نصیری رئیس ساواک و مهندس عبدالله ریاضی رئیس مجلس شورای ملی ،که در شب 24 بهمن ماه 1357 در پشت بام مدرسه رفاه تهران تیرباران شدند او را شهره آفاق کرد .سپس محاکمه و اعدام امیر عباس هویدا نخست وزیر و دیگر سرسپردگان رژیم شاه و اشرار و قاچاقچیان مواد مخدر و سرکوبی غائله های کردستان و گنبد و خوزستان را در اوایل انقلاب بعهده داشت.او در این کتاب خاطرات پر مخاطرۀ آن روزها را به نگارش درآورده است. از این رو برای پژوهشگران تاریخ انقلاب سند ارزشمندی است.

ثبت خاطرات و یادداشت های سیاستمداران هر دوره ، علی الخصوص آنها که در دوران تلاطم ها و خیزش های اجتماعی و انقلابات تاریخی زیسته اند ، در حکم منشوری است که بر زوایای تاریک آن دوره می تابد و بخشی از حقایق را از دل ابهام ها و تردید ها و ندانسته ها بیرون می کشاند و دست مایه ای از حقیقت تاریخ را در اختیار پژوهشگران و محققان آینده قرار می دهد ، تا آنها دقیق تر به قضاوت تاریخ بنشینند .
انتشار این گونه خاطرات و یادداشت ها ، ضرورتی است غیر قابل انکار ، هر چند که بر مذاق بعضی از هموطنان ، بنابر دلایل خاصی خوش نیاید .

فهرست

جلد اول : خاطرات
جلد دوم : ایام انزوا

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات