دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

خاطرات آندری گرومیکو

خاطرات آندری گرومیکو

نویسنده: آندری گرومیکو
مترجم: مهوش غلامی
ناشر: اطلاعات
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 600
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1370 - دوره چاپ: 3_2

کمیاب - کیفیت : در حد نو _ نو


مروری بر کتاب

مصور

آندرِی آندریویچ گرومیکو (‎۱۹۰۹-۱۹۸۹) دیپلمات شوروی بود که نزدیک به سه دهه (۱۹۸۵-۱۹۵۷) مقام وزارت امور خارجه اتحاد جماهیر سوسیالیستی شوروی را به عهده داشت و چند سال نیز ریاست جمهور شوروی بود. وی به مدت نیم قرن به عنوان سفیر ، معاون وزیر امور خارجه ، وزیر امور خارجه و رئیس جمهور به ماشین سیاسی شوروی خدمت کرد.

با تکیه زیاد بر طرح های شخصیت های سیاسی و سرگرمی هایی که گرومیکو در طول سالیان متمادی تجربه کرده است ، به خوبی نمی تواند به مسائل اصلی پیرامون جنگ جهانی دوم و جنگ سرد بپردازد. و کمی کنایه آمیز است که گرومیکو اندکی پس از اتمام فصل نهایی کتاب ، بیشتر درباره استالین درگذشت.

گرومیکو در این کتاب بعد از شرح دوران کودکی و نوجوانی ،و وقایع زندگی خصوصی اش به معرفی شخصیتهایی می پردازد که در طی دوران فعالیت خود با آنها آشنا شده است. این خاطرات تصویری را که رهبران شوروی می خواستند از کشور خود ترسیم نمایند بخوبی نشان می دهد و اجزای مختلف تشکیل دهنده طرز فکر رهبران شوروی،قبل از گورباچف را به نمایش می گذارد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات