کتاب خاطراتی از یک امپراطور فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب تاریخ و جغرافیای جهان انتشارات یادگار

خاطراتی از یک امپراتور

نویسنده: رالف کورن گولد
مترجم: ذبیح الله منصوری
ناشر: یادگار
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 574
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1370 ~ 1369 - دوره چاپ: 6 ~ 5

کیفیت : درحد نو ~ نو 

 

مروری بر کتاب

این کتاب درباره آخرین فصل زندگی ناپلئون یعنی سفرنامه ناپلئون به جزیره« سنت هلن » است همان جزیره ای که انگلیسی ها امپراتور فرانسه را به آنجا تبعید کردند.

اما یکی از پیچیده ترین و اسرار امیزترین معماهای تاریخ، معمای مرگ ناپلئون بناپارت است که نظریه های مختلفی در رابطه با مرگ ناپلئون در کتابهای مختلف به چشم می خورد.

دراین کتاب مترجم با قاطعیت بر این باور است که ناپلئون علارغم تمایل شدید به فرار از سنت هلن هیچگاه نمی توانست آن جزیره ی خوفناک را ترک کند،چون انگلیسی ها با توجه به سابقه ی فرار ناپلئون از تبعیدگاه قبلیش(جزیره الب) تمهیدات بسیار را برای نگهداری و نگهبانی هر چه شدیدتر از ناپلئون_آنچنان که در داستان آمده_ اندیشیدند تا نه تنها از فرار ناپلئون جلوگیری کنند بلکه ارتباط برقرار کردن با دیگران را نیز برای او غدقن کرده بودند. و ناپلئون در نهایت در جزیره سنت هلن دیده از جهان فرو میبندد.

ناپلئون را خواهید شناخت، اما نه به عنوان یک امپراطور در اروپا، بلکه بعنوان همبازی کودکی هشت ساله در سنت هلن. اگر علاقه مند به تاریخ اروپا هستید، هرگز این کتاب را از دست ندهید

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

خاطراتی از یک امپراطور

  • ناشر: یادگار
  • کد کتاب: 64705 - 53/4
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: رالف کورن گولد, ذبیح الله منصوری, تاریخ فرانسه, ناپلئون, داستان های تاریخی, رمان تاریخی, خاطراتی از یک امپراتور, داستان های فرانسوی, کتاب خاطراتی از یک امپراطور