كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
خاتم النبیین (ص)

خاتم النبیین

نویسنده: عباس مهرین
ناشر: عطائی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 464
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1349 - دوره چاپ: 3

کمیاب - کیفیت : در حد نو

 

مروری بر کتاب

تاریخ زندگی پیامبر اسلام

نبی اکرم (ص) در دوران جوانی و نوجوانی، بهترین ویژگی‌های موجود در طبقات مختلف مردمان را دارا بودند. از نظر اندیشمندی و خردمندی و دقت‌ نظر و عمق بصیرت در سطح بالایی قرار داشتند و از ژرف‌نگری و زیرکی و استقلال فکری و شناخت درست هدف و وسیله برخوردار بودند.

با استمداد از سکوت‌های طولانی خویش، به تأملات طولانی و تفکر عمیق و پرداختن به ژرفای حقایق، نائل می‌شدند، در پرتو خرد سرشار و فطرت بی‌آلایش خویش؛ به مطالعه منشور طولانی و پردامنه زندگانی بشر و امور اجتماعی و اوضاع و احوال مردم می‌پرداختند؛ خرافات را به خوبی باز می‌شناختند و از آن‌ها فاصله می‌گرفتند و با بصیرت کامل در کار خویش و در کار دیگران به هم‌زیستی با همنوعان ادامه می‌دادند.

اگر راه و رسم نیکویی را مشاهده می‌کردند، در آن شرکت می‌جستند؛ در غیر اینصورت، به همان زاویه عزلتی که برای خویش اختیار کرده بودند، باز می‌گشتند. شراب نمی‌نوشیدند؛ از گوشت حیواناتی که در آستانه بتان قربانی می‌شدند تناول نمی‌کردند و در جشن‌ها و محفل‌هایی که برای بتان تدارک می‌شد، حضور پیدا نمی‌کردند.

نبی اکرم (ص) در خاندان خویش، از جهت خصلت‌های پسندیده، اخلاق کریمه و سر و وضع برازنده ممتاز بودند. از همه افراد خاندانشان جوانمردتر، خوش‌اخلاق‌تر، نوع‌دوست‌تر، بردبارتر، راستگوی‌تر، نرم‌خوی‌تر، پاکدامان‌تر، نیکوکردارتر، وفادارتر و امانتدارتر بودند، چنانکه خویشاوندان همگی ایشان را «امین» لقب داده بودند؛ زیرا، همه ویژگی‌های برازنده، و خصلت‌های پسندیده، در وجود مبارک ایشان فراهم آمده بود، و آن چنان بودند که حضرت ام‌المؤمنین خدیجه -رضی الله عنها- می‌فرمود: رنج کسب و کار را بر خویشتن تحمیل می‌کردند و به درماندگان و بینوایان رسیدگی می‌کردند و از میهمانان پذیرایی می‌کردند و در راه حق و فضیلت همیاری و همکاری داشتند....

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

خاتم النبیین (ص)

  • ناشر: عطائی
  • کد کتاب: 84031 - 18/4
  • موجودی: در انبار
  • 350,000ریال
  • 315,000ریال

برچسب ها: حضرت محمد(ص), عباس مهرین, تاریخ اسلام, خاتم الانبیا, اسلام, کتاب خاتم النبیین (ص)