كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
حکومت جهانی ایرانیان از کوروش تا آریوبرزن

حکومت جهانی ایرانیان از کوروش تا آریوبرزن

نویسنده: عبد الرفیع حقیقت
ناشر: کومش
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 400
اندازه کتاب: وزیری گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1392 ~ 1387 - دوره چاپ: 3 1

 

مروری بر کتاب

نویسنده در کتاب پیش رو در ابتدا به بررسی زندگی، رفتار و شخصیت کوروش کبیر بنیان گذار حکومت هخامنشی و دیدگاه انسان های بزرگ نسبت به او می پردازد و نهایتا هنر، اوضاع اقتصادی و اجتماعی، زبان، لشکرکشی ها و جنگ های دوره ی هخامنشیان را بررسی می کند، همچنین نقش آریو برزن در مقابله با اسکندر مقدونی و دلاوری های او را نیز مطرح می کند...

کوروش همه ی ارزش ها و هنرهای یک رهبر بزرگ را یکجا دارا بود. او سرداری بود ماهر و سیاستمداری کاردان. اراده ی او قوی و عزمش راسخ و در تصمیم گرفتن بسیار سریع بود. او با تندی و تیز مغزی قادر به تشخیص خوب از بد و انتخاب روش موثر و پسندیده بود.

کوروش بیشتر به عقل و درایتش متکی می شد تا به شمشیر. او همیشه در صدد بهتر کردن زندگی و خوشبختی افراد ملتش بود و هرگاه مشاهده می کرد، اندیشه نادرستی در یارانش نفوذ کرده است با نرمی و خوشخویی آن هارا به راه راست هدایت می کرد و با همه نرمخویی، در هنگام لزوم با رعایت اصول دادگری کامل، افراد خطاکار را به سزای اعمالشان می رساند.

فهرست

تمدن جهانی هخامنشیان 
پیش گفتار مولف
طلوع حکومت پارسی 
دودمان هخامنشی 
کوروش بزرگ بنیانگزار دولت مقتدرهخامنشی 
ماجرای تولد کوروش و دوره نوجوانی وی 
تسخیرکشورماد توسط کوروش بزرگ 
مقابله کوروش با کرزوس پادشاه لیدیه 
تسخیر سارد توسط کوروش بزرگ و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

حکومت جهانی ایرانیان از کوروش تا آریوبرزن

  • ناشر: کومش
  • کد کتاب: 110340 - 77/6
  • موجودی: در انبار
  • 450,000ریال
  • 380,000ریال

برچسب ها: عبد الرفیع حقیقت, تاریخ ایران باستان, تاریخ تمدن ایران, هخامنشی, کوروش کبیر, آریوبرزن, تاریخ پادشاهی ایران, امپراتوری ایران, کتاب حکومت جهانی ایرانیان از کوروش تا آریوبرزن