كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
حکمت ناصریه ؛ کتاب دیاکرت

حکمت ناصریه

نویسنده: فرامرز معتمد دزفولی
مترجم: ملا لاله زار همدانی - امیل برنه
ناشر: تاریخ ایران
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 123
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1393 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

کتاب دیاکرت ؛ نخستین ترجمه گفتار در روش دکارت در عصر قاجار

رساله حکمت ناصریه نخستین ترجمه در گفتار روش ٬ دکارت فیلسوف بزرگ رنسانس عصر روشنگری است که برای ایرانیان از زبان فرانسوی توسط ملا لاله زار همدانی و امیل بریه کارمند سفارت ترجمه می شود.

ما در این اثر اولین مواجهه ایرانیان با فلسفه جدید غرب را در ظرف فارسی می یابیم. لحظه ای تاریخی و بی بدیل که معانی جدید در قالب قدیم می نشینند. لکن در همان حین ملتفت شدم که در این مدت که می خواستم تقریرالذهن نمایم که همه چیز باطل و بلااصل بود ٬ بطور بداهه و ضرورت برمن واضح شد که من تفکر می نمودم ٬ پس باید شی باشم و ملاحظه کردم که همین حرف حقیقت دارد و از اینکه فکر می کنم ؛ پس هستم. فیتفکری و یثبت کونی و وجودی.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

حکمت ناصریه ؛ کتاب دیاکرت

  • 200,000ریال
  • 180,000ریال

برچسب ها: فرامرز معتمد دزفولی, ملا لاله زار همدانی, امیل برنه, فیلسوفان فرانسوی, دکارت, تاریخ اجتماعی ایران, کتاب حکمت ناصریه