دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

حکایت همچنان باقی

حکایت همچنان باقی
حکایت همچنان باقی
-17 %
حکایت همچنان باقی
حکایت همچنان باقی
حکایت همچنان باقی
  • موجودی: موجود
  • مدل: 163742 - 67/3
  • وزن: 0.70kg
1,250,000 ریال
1,500,000 ریال

حکایت همچنان باقی

نویسنده: عبدالحسین زرین کوب
ناشر: سخن
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 507
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1379 _ 1376 - دوره چاپ: 2 _ 1

کمیاب - کیفیت : نو

 

مروری بر کتاب 

کتاب «حکایت همچنان باقی» شامل مجموعه مقالاتی به قلم دکتر عبدالحسین زرین‌کوب است. عبدالحسین زرین‌کوب ادیب، مورخ و منتقد ادبی دانشمندی است که به نقد ادبی جدید ایران اعتبار و آبرو بخشیده است. هر چند که زرین‌کوب در حوزه‌های متنوع ادبیات فارسی، تاریخ قدیم و جدید ایران، تصوف و عرفان، تاریخ ادیان و موضوعات پراکنده‌ی دیگر کتاب‌ها و رساله‌ها و مقاله‌های بسیار نوشته، اما دلبستگی او بیشتر به نقد ادبی بوده که از روزگار جوانی نخستین اثر خود را به آن اختصاص داده است.

با کاروان حله؛ شعر بى دروغ، شعر بى نقاب؛ از کوچه رندان؛ سیرى در شعر فارسى؛ سر نى؛ بحر در کوزه؛ پله پله تا ملاقات خدا؛ پیر گنجه در جست‌وجوى ناکجاآباد؛ از نى‌نامه (برگزیده مثنوى معنوى) ،دو قرن سکوت و صدای بال سیمرغ از آثار اوست.

دکتر زرین کوب از سال 1341 به بعد در فواصل تدریس در دانشگاه تهران در دانشگاههای هند، پاکستان، آکسفورد، سوربن، پرینستون و... به تدریس پرداخت. در ضمن این فعالیتها، به علم ملل و نحل و مباحث مربوط به کلام، نقد ادبی و تاریخ علاقه یافت و آثار ارزشمندی در این زمینه تألیف کرد. دکتر زرین کوب در اواخر عمر به مطالعه و تحقیق و تدریس مباحثی در عرفان، ادیان و تاریخ پرداخت. دهها کتاب و صدها مقاله حاصل تحقیقات ارزشمند او در طی پنجاه سال گذشته بوده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات