كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
حکایت های محله ما

حکایت های محله ی ما

نویسنده: نجیب محفوظ
مترجم: حیدر شجاعی
ناشر: جامی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 274
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1392 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

نَجیب مَحفوظ عبدالعزیز ابراهیم احمد الباشا نویسنده و نمایشنامه‌نویس مصری و برندهٔ جایزه نوبل ادبیات ، در ۱۱ دسامبر ۱۹۱۱ در یکی از محلات قاهره به‌نام جمیلیه ، به دنیا آمد و در ۳۰ اوت ۲۰۰۶ پس از یک عمل جراحی در بیمارستان درگذشت. بسیاری از آثار او به صورت پاورقی در نشریات منتشر شدند. از جمله بچه‌های محلهٔ ما و کوچهٔ مدق که بر اساس آن فیلمی با شرکت سلما هایک در مکزیک ساخته شد ...

کتاب حکایت های محله ما، رمانی نوشته ی نجیب محفوظ است که اولین بار در سال 1959 منتشر شد. این رمان که انتشارش مدت ها در مصر ممنوع اعلام شده بود، جنجال برانگیزترین اثر این نویسنده ی برجسته به حساب می آید. داستان این کتاب به سرگذشت کوچه ای در مصر در گذر چندین نسل می پردازد. شخصیت های متعددی تلاش می کنند تا حق مردم را از کلاه برداران و ستمگرانی بگیرند که اموال آبا و اجدادی آن ها را غصب کرده اند.

محفوظ در این اثر دنیایی را خلق می کند که بین واقعیت و خیال دائماً در گذار است. کتاب حکایت های محله ما در سطحی عمیق تر، داستانی تمثیلی است که قهرمان هایش، سرگذشتی همانند شخصیت هایی چون آدم، حوا، هابیل، قابیل و غیره دارند. حضور چنین شخصیت هایی در جهانی مدرن باعث می شود که مخاطب، آن ها را در قالب انسان هایی عادی در زندگی امروزی ببیند؛ نکته ای که نقطه ی تمایز این رمان با اغلب آثار داستانی دیگر به حساب می آید.

 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

حکایت های محله ما

  • ناشر: جامی
  • کد کتاب: 112793 - 102/4
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: نجیب محفوظ, حیدر شجاعی, داستان های عربی, داستان های مصری, کتاب حکایت های محله ی ما, حکایت های محله ما