كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
حکایت عبدالله بری و بحری

حکایت عبدالله بری و بحری

نویسنده: عبداللطیف طسوجی
ناشر: خلاق - پل
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 112
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1388 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

... و 9 حکایت شیرین دیگر  از داستان های هزار و یک شب

در حکایت عبدالله بری و بحری مردی با نام عبدالله برای کسب روزی برای صیادی به دریا می‌رود ، اما چیزی به دست نمی‌آورد. در راه بازگشت به خانه از کنار مغازه نانوایی عبور می‌کند و نانوا به او نان و پول می‌دهد. تا چهل روز این ماجرا ادامه می‌یابد تا اینکه بعد از چهل روز زمانی که صیاد به دریا می‌رود ، مردی را از آب نجات می‌دهد که بر حسب تصادف نام او نیز عبدالله است. به همین دلیل او نام خود را عبدالله بحری و نام صیاد را عبدالله بری می‌گذارد.

بحری برای قدردانی از کار بری به او می‌گوید که تو هر روز برای من یک سبد میوه بیاور و من در مقابل به تو یک سبد مروارید و یاقوت می‌دهم. او این کار را انجام می‌دهد و بری بسیار ثروتمند می‌شود. در طی انجام این کار اتفاقاتی رخ می‌دهد که شرایط زندگی بری تغییر می‌کند. پس از مدتی بری به دیدار بحری می‌رود و ابراز تمایل می‌کند که شهر او را ببیند ، بحری در پاسخ می‌گوید که شهر من در زیر آب و بسیار عجیب است ، اما بری با او به زیر آب می‌رود و چیزهایی را می‌بیند که بسیار جالب است.

در مجموعه حاضر علاوه بر داستان مذکور ، نه حکایت دیگر از مجموعه هزار و یک شب تحت این عناوین به چاپ رسیده است. خلیفه و صیاد ؛ ابو قیر و ابو صبر ؛ انوشیروان عادل ؛ زن پرهیزگار ؛ فضل خدا ؛ بنده مقرب ؛ مرد پاکدمن ؛ دعای مجرب ؛ و نتیجه تقوی.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

حکایت عبدالله بری و بحری

  • ناشر: خلاق
  • کد کتاب: 85670 - 43/1
  • موجودی: در انبار
  • 80,000ریال
  • 65,000ریال

برچسب ها: عبداللطیف طسوجی, ادبیات قدیم فارسی, افسانه های ایرانی, هزار و یک شب, داستان های هزار و یک شب, کتاب حکایت عبدالله بری و بحری و 9 حکایت شیرین دیگر