منو
سبد خرید

حومه

حومه
-16 %
حومه
  • موجودی: موجود
  • مدل: 114854 - 39/2
  • وزن: 0.20kg
147,000 ریال
175,000 ریال

حومه

نویسنده: ویلیام فاکنر
مترجم: عبدالله قره باغی
ناشر: به نگار
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 147
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1391 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

مجموعه داستان

این مجموعه در سال ۱۹۵۰ منتشر شد ؛فاکنر این مجموعه را به شش فصل تقسیم کرد: حومه، دهکده، سرزمین رام‌نشده، سرزمین بایر، سرزمین میانی و فراسو. در مقدمه‌ی کتاب متن سخنرانی فاکنر هنگام دریافت جایزه‌‌ی نوبل ادبی ارائه شده است.

در بخش پایانی کتاب نیز مترجم نقدی کوتاه بر هر یک از داستان‌های مجموعه نوشته است. ویلیام کاتبرت فاکنر (1962-1897) در «می سی سی پی» آمریکا به دنیا آمد. او در کنار «مارک تواین» و « تنسی ویلیامز» از بزرگ‌ترین نویسندگان آمریکای جنوبی به شمار می‌آید که در سال 1949 جایزه‌ی نوبل ادبیات را از آن خود کرد.

فاکنر، افول و فساد موجود در جنوب امریکا در پی جنگ داخلی (۱۸۶۵ ـ ۱۸۶۱) را زمینهٔ آثارش می‌کرد، و سوگ‌نامه‌‌هایی در باب فروپاشی ارزش‌های سنتی این جامعه می‌نوشت. دغدغه‌های عمدهٔ وی عبارت بودند از: تشریح ذات شرارت و گناه و رابطهٔ میان زمان گذشته و حال. اما، با وجود مشغولیت ذهنی‌اش به مسئلهٔ محرومیت و خشونت، به نوشتن در مورد ظرفیت انسان‌ها برای انجام اعمال شرافت‌مندانه و خیرخواهانه هم می‌پرداخت.

فهرست

انبارسوزی
سقفی برای خدا
مردان سربلند
شکار خرس
دو رزمنده
آنان نمرده‌اند

 

جوایزی که این کتاب برنده شده است

جایزه‌ ادبی پولیتزر ۱۹۵۱

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات