منو
سبد خرید

حماسه کویر

حماسه کویر
-13 %
حماسه کویر
  • موجودی: موجود
  • مدل: 119720 - 37/3
  • وزن: 0.80kg
1,750,000 ریال
2,000,000 ریال

حماسه کویر 

نویسنده: محمد ابراهیم باستانی پاریزی
ناشر: امیر کبیر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 836
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1357 - دوره چاپ: 2

کمیاب - کیفیت : درحد نو ؛ سی صفحه کتاب علامت گذاری شده

 

مروری بر کتاب 

عباسقلى‏ خان، پسر ابراهیم‏ خان، پس از تسلط بر کرمان، به دو کار عجیب ‏دست زد، نخست آنکه سپاه کرمان را برداشت و بر سر برادر خود رستم‏خان  که ‏حکومت بم را داشت - تاخت و او را شکست داد و دبیر و منشى او را بکشت و چون فتحعلى‏شاه، مأمور مخصوص خود خانلرخان زند را براى نصیحت کردن اوبه کرمان فرستاد، عباسقلى‏ خان چهار تن غلام گمنام را با ارباب حسین نام نوکرِخود مأمور کرد تا خانلرخان را در باغین کشتند. و این واقعه در شب چهارشنبه 20جمادى ‏الاخر سنه1243ه رخ داد.

و این خانلرخان، هم نبیره محمدحسن خان ‏قاجار از جهت مادرى، و فرزند علی مرادخان زند بود. مقصود این است که پیوستگى‏ این میانجى نیز با خاندان سلطنت روشن شود.

از طرف دیگر، در همین روزها، شاهزاده محمد ولى میرزا حاکم یزد، براى‏ گزارش کار کرمان به تهران رفت. عبدالرضاخان یزدى که مردى قوى‏ دست و سرکش ‏بود، موقع را مناسب دانسته عیال نواب شاهزاده را از شهر بیرون کرد و درست درموقعى که شاهزاده از تهران، بازمى ‏گشت، در نایین ناگاه با زنان و فرزندان بى ‏ساز وبرگ باز خورد. ناچار اولاد و احفاد و پردگیان خویش را که قریب سیصد تن بودندبرداشته روانه دارالخلافه گشت.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات