دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

حلقه

حلقه

نویسنده: نیکولاس ایوانز
مترجم: مهدی قراچه داغی
ناشر: البرز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 444
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1378 - دوره چاپ: 1 

 

مروری بر کتاب

داستانی است در مورد گرگ ها و مبارزه انسان ها با این حیوان که نسل به نسل و حلقه وار ادامه دارد. نویسنده با استادی تمام روابط انسان ها با طبیعت و حیوانات را به رشته تحریر درآورده است.

کتاب «حلقه» یا «The Loop» (اسم انگلیسى را گفتم که بفهمید هیچ ارتباطى با حلقه «The Ring» ارباب حلقه‌ها ندارد!) یک سیکل کامل را نشان مى‌دهد. این سیکل هر چند از یک گرگ شروع مى‌شود اما به گرگ ختم نمى‌شود! 
در ادامه داستان هر چند خانواده گرگ‌هاى‌ که تازه در منطقه شروع به زندگى کرده‌اند محور داستان است. اما بیشتر به روابط بین انسان‌هاى مختلف مى‌پردازد. این انسان‌ها متضاد عبارتند از:
دام‌داران خودپسند و ماموران حفظ محیط زیست،
شوهران هوس‌ران و زن‌هاى بى‌هوس
پسران بى‌زبان و داماد‌هاى دروغ‌گو
ماموران عاشق کار و ماموران عاشق دیگران!
تله‌گذاران قانونى‌ و تله‌گذاران غیرقانونى
گزارش‌گران جذاب و گزارش‌نویسان واقعى!
پدران خشن و پسران مهربان
ضد قهرمانان و قهرمانان
و ...

داستان در دل خود به موضوع حیات‌وحش و موجودات در حال انقراض در تقابل با دام‌دارى‌ و کشاورز پرداخته است. گرگ‌ها که در این کتاب محور داستان هستند به سرزمینى برگشته‌اند که زمانى شکارچیان از جمجمه آنها جاده‌ مى‌ساختند. اما حتى در زمان حال که تنها یک خانواده کوچک گرگ‌ها وارد این منطقه دام‌دارى شده است. و با توجه به حمایت‌هاى‌ که دولت از این حیوانات مى‌کند و حتى حاضر است، جبران خسارت زیان‌هاى وارده به کشاورزان را بکند، اما بازهم دام‌داران چشم دیدن گرگ‌ها را ندارند! و انواع و اقسام بلاها را بر سر این شکارچیان برجسته طبیعت مى‌آورند.

ماجرای واقعی این داستان در یکی از ایالت‌های امریکا رخ می‌دهد مردمانی که به کار گله‌داری اشتغال داشتند با گرگ‌ها مبارزه می‌کنند, به گونه‌ای که نسل گرگ‌ها با انقراض جدی مواجه می‌گردد . این امر هنگامی شدت می‌گیرد که گرگی به پسربچه‌ای حمله‌ور می‌شود و او را به شدت زخمی می‌کند .پدربزرگ آن پسرک, دشمن سرسخت گرگ‌هاست .و از این رو آرزو دارد هیچ گرگی زنده باقی نماند .

اما پسر او حامی حیوانات وحشی است و در این راه با پدر خویش به نزاع برمی‌خیزد .
از طرفی سازمان حمایت از زندگی گرگ‌ها نیز دست به کار می‌شود و جریمه‌های سنگین برای کشتن گرگ وضع می‌کند .سرانجام یک روز …

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات