دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

حق با مادرم بود

حق با مادرم بود

نویسنده: باربارا مک فارلند - ویرجینیا واتسون
مترجم: سوسن ملکی
ناشر: دنیای مادر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 232
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار : 1379 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

آشتی مادران جوان با مادرانشان

مجموعه حاضر، حاوی گفت و شنودهایی است با مادران میان سال که اینک در موقعیت‌های مختلف اجتماعی اشتغال دارند .در این گفت و شنودها مسائل جوانان با اشاره به نقش مادر در موفقیت و پیشرفت فرزندان بررسی و تبیین می‌شود .

همان طوری که از عنوان کتاب برمی آید، آشتی فرزندان با والدین شان زمانی صورت می گیرد که خودشان مادر یا پدر می شوند، گرچه این آشتیِ دیر هنگام شیرین است، ولی تلخی سال های دوری فرزندان از والدین شان را نباید از نظر دور داشت. در این کتاب تلاش شده از شیوه هایی استفاده شود که این آشتی و تفاهم زودتر صورت گیرد.

بیشترین تجربه هایی که در گذشته کارساز بود، امروز کارآیی خود را از دست داده و عصر تکنولوژی همه چیز را درهم ریخته، عصری که با پیدایش علوم و فنون جدید مانند: کامپیوتر، اینترنت، شبکه های ماهواره ای و ... همراه است، موجب شده که فاصلۀ اطلاعاتی فرزندان با والدین شان بیشتر شود و اوضاع را از آنچه بود، بدتر کرده است.

با این ترتیب شناخت نوجوانان و کنار آمدن با آنان هر روز پیچیده تر می شود. چرا فرزندانِ ما با وجودی که خود را نیازمند ما می دانند، ولی میل به سرپیچی و تمرد در آنان نهادینه شده است، چرا ما و فرزندان مان باید رو به روی هم باشیم؟ در حالی که می توانیم کنار هم بمانیم، چرا فرزندان ما نمی دانند که والدین شان آنچه می کنند، برای سعادت فردای آنان است؟

اگر می خواهیم واقعاً با جوانان مان به یک تفاهم تمام عیار برسیم، باید کاری کنیم که آنان ما را مثل همسالان شان بپندارند، باید با آنها به بحث بنشینیم و باب مذاکرۀ مشفقانه را همیشه گشوده نگهداریم و این مهم میسر نیست مگر از برج عاج پدر و مادری پایین آمدن و با آنان دوست شدن. در این صورت است که آنها ما را به حریم خود راه می دهند و آشتی دیر هنگام آنان با ما حداقل 15 تا 20 سال جلوتر می افتد.

و این امر شدنی است به شرطی که بخواهیم و از راه اش وارد شویم.

 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات