كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
حقیقت دموکراسی

حقیقت دموکراسی

نویسنده: ژان لوک نانسی
مترجم: پویا ایمانی
ناشر: نشر مرکز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 88
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1391 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

کتاب حقیقت دموکراسی از سه متن تشکیل شده که ژان - لوک نانسی در باب مسائلی چون معنا، حقیقت و آینده دموکراسی به رشته تحریر درآورده است.حقیقت دموکراسی از سه متن تشکیل شده که ژان-لوک نانسی در باب مسائلی چون معنا،حقیقت،و آینده دموکراسی به رشته تحریر درآورده است.

نخستین و طولانی ترین این جستارها،((حقیقت دموکراسی))در اوایل سال 2008 و به مناسبت چهلمین سالگرد مه ی 1968 نوشته شده است.در این جستار،نانسی نشان می دهد که چه طور این لحظه استثنایی و البته هم چنان بحث انگیز در تاریخ فرانسه طرز فکر ما درباره سیاست و دموکراسی را به طور ریشه ای و از بیخ و بن دگرگون کرد.

جستار دوم،((معناهای دموکراسی))که به مرور مفاهیم و معناهای مختلف دموکراسی (از روسو تا توکویل و مارکس)می پردازد و سپس تعریف خاص خود از دموکراسی را با توجه به این تعاریف قدیمی تر پیشنهاد می کند.و بالاخره جستار نهایی،((آیا همه چیز سیاسی است؟))که در آوریل 2000 به رشته تحریر در آمده بسیاری از مضامین مطروحه در دو جستار نخست را پی می گیرد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

حقیقت دموکراسی

  • ناشر: نشر مرکز
  • کد کتاب: 110649 - 37/1
  • موجودی: در انبار
  • 120,000ریال

برچسب ها: ژان لوک نانسی, پویا ایمانی, دموکراسی, آزادی خواهی, سیاست اجتماعی, فلسفه سیاسی, جامعه شناسی سیاسی, کتاب حقیقت دموکراسی