دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

حقیقت دارد من یک دخترم و رازهایی دارم

حقیقت دارد من یک دخترم و رازهایی دارم

نویسنده: باربارا بیکر هولستاین
مترجم: ندا شادنظر
ناشر: ایران بان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 128
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1390 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

کتابی برای مادرها و دخترانشان

بیایید با دختر شاداب و سرزنده ای که در درون ماست خوش باشیم. به دخترانمان شهامت بدهیم، تاییدشان کنیم و کمک کنیم تا خود را بشناسند.

دنیای کودکان پر از رمز و راز است که گفتار و احساسات آنان باید برای ما بزرگ‌تر‌ها رمزگشایی شود. دنیایی که در آن پر است از احساسات و هیجان‌های گوناگون. از شادی گرفته تا ترس و خشم. اما بزرگ تر‌ها با این دنیایی که با احساسات کودکانه رنگین شده چه می‌کنند؟ همه ما در مقام والد خواسته یا ناخواسته تلاش می‌کنیم تا فرزندمان هرچه زودتر خزانه‌ی واژگانش بالا رود مهارت‌های کلامی ‌بیشتری داشته باشد غافل از این که کودک با احساسات و نگرش خاص خودش با دنیای پیرامون ارتباط برقرار می‌کند نه واژه‌ها و تفکر. 

تنها راه نزدیکی به کودک و شناخت درست او دست یافتن به دنیای درون اوست و یکی از اثربخش‌ترین شیوه‌های نزدیکی به کودک توجه به احساساتی است که خودمان در کودکی تجربه کرده‌ایم. دعوا با دوستان، مرگ مادربزرگ، پدربزرگ یا حتی یکی از والدین خودمان در کودکی، مشاهده مشاجره بزرگ‌تر‌ها و هزاران تجربه‌ای که در ذهن ما حک شده‌اند.

تلاش می‌کنیم مفاهیم ریاضی را با یاری کتاب‌های درسی به کودک بیاموزیم غافل از این که در ذهن خود ارتباط‌ها را جستجو می‌کند.نویسنده کتاب با وارد شدن در دنیای پر رمز و راز کودکان توانسته پلی به دنیای زیبای کودکی بزند و ما را نیز به این دنیا وارد کند. هر یک از بخش‌های کتاب حسی کودکانه را در ما زنده می‌کند و با عمیق شدن در جمله‌های کتاب می‌توانیم کودکی یا به تعبیری ناب‌تر زلالی را که سالیان سال است از آن دور مانده ایم را تجربه کنیم.امید است با خواندن این کتاب معصومیت کودکی خود را دوباره تجربه کنیم و اگر مادر و پدر هستیم بهتر بتوانیم فرزندان خود را درک کنیم و با آنها همدلی کنیم.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات