منو
سبد خرید

حقوق متقابل والدین و اولاد

حقوق متقابل والدین و اولاد
حقوق متقابل والدین و اولاد
  • موجودی: موجود
  • مدل: 119115 - 37/1
  • وزن: 0.20kg
25,000 ریال

حقوق متقابل والدین و اولاد

نویسنده: یدالله بهتاش
ناشر: سبحان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 152
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1387 - دوره چاپ: 4

 

مروری بر کتاب

حق پدر ومادر از مسائلی است که در قرآن مجید زیاد روی آن تکیه شده و کمتر موضوعی درآن وجود دارد که این قدر مورد تاکید شده باشد.
در چهارده سوره قرآن مجید نیکی به والدین بلافاصله بعد از مساله توحید قرار گرفته و این همردیف بودن دو مساله بیانگر آن است که اسلام تا چه حد برای پدر و مادر احترام قائل است. لا تعبدون الا الله و بالوالدین احسانا جز خداوند یگانه را نپرستید و نسبت به پدر و مادر نیکی کنید. «سوره بقره آیه 83»

در آیات قرآن اهمیت زیادی به پیوند خانوادگی و احترام و اکرام پدر و مادر و نیز توجه به تربیت فرزند داده شده است و این به خاطر آن است که جامعه بزرگ انسانی از واحدهای کوچکتری به نام خانواده تشکیل می شود، همان گونه که یک ساختمان بزرگ از غرفه ها و سپس از سنگها و آجرها تشکیل می گردد. بدیهی است هر قدر این واحدهای کوچک از انسجام و استحکام بیشتری برخوردار باشد، استحکام اساس جامعه بیشتر خواهد بود و یکی از علل نابسامانیهای اجتماعی جوامع صنعتی عصر ما متلاشی شدن نظام خانوادگی است که نه احترامی از سوی فرزندان وجود دارد نه محبتی از سوی پدران و مادران و نه پیوند مهر و عاطفه ای از سوی همسران.

منظره رقت انگیز خانه های سالمندان در جوامع صنعتی امروز که مرکز نگهداری پدران و مادران ناتوانی است که از کار افتاده و از خانواده طرد شده اند، شاهد بسیار گویایی بر این حقیقت تلخ است. در این آسایشگاهها مردان و زنان رانده شده ای بسر می برند که بعد از یک عمر خدمت و تحویل دادن فرزندان متعدد به جامعه، در ایامی که نیاز شدیدی به عواطف فرزندان و کمکهای آنها دارند، در انتظار مرگ روزشماری می کنند و چشم به در دوخته اند که آشنایی از در درآید، انتظاری که شاید در سال یک یا دو بار بیشتر تکرار نمی شود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات