دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

حقوق سازمانهای بین المللی

حقوق سازمان های بین المللی

نویسنده: سید محمدرضا موسوی فرد - علیرضا همتی زاده - احسان همتی زاده - فاطمه فیلی
ناشر: زانا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 132
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1392 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

کتاب حاضر در قالب 5 فصل کوشش گردیده است که پس از بررسی کلی ابعاد گوناگون سازمان های بین المللی به بررسی نمونه هایی از سازمان های بین المللی پرداخته شود که دارای ویژگی های مزبور می باشند.

سازمان‌های بین‌المللی یکی از بازیگران عرصه‌ی نظام بین‌الملل می‌باشند. این سازمان‌ها در گذشته به شکل اتحادیه‌های بین‌المللی خصوصی و عمومی فعالیت می‌کردند. توسعه و گسترش روزافزون ارتباطات و فعالیت‌های تجاری، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی، باعث شکل‌گیری سازمان‌های بین‌المللی با شخصیت حقوقی و برخاسته از میان دولت‌ها، به‌منظور تسهیل امور فوق‌الذکر گردید.

این سازمان‌ها برای این‌که به شکل کنونی درآیند، از دو برهه‌ی زمانی عبور کرده‌اند و نتیجه‌ی اقدامات انجام شده در آن مقطع زمانی، منجر به شکل‌گیری سازمان‌هایی با چنین شخصیت حقوقی گردیده است.

ابتدا لازم است به روند پیدایش آن‌ها در عهد عتیق پرداخته شود. ریشه‌ی سازمان‌های بین‌المللی را باید در دوران دولت - شهرهای آتن و اسپارت؛ دو شهری که به‌عنوان مهد تمدن، علم و فلسفه شناخته شده‌اند، دانست. در آن زمان، مردم با تجمع در کنار هم به تشکیل نهادهایی می‌پرداختند تا به کمک هم در مقابل تهاجمات خارجی ایستادگی کرده و بتوانند حملات آنان را دفع کنند.

فهرست

فصل اول : کلیات سازمان های بین المللی
فصل دوم : جامعه ی ملل
فصل سوم : سازمان ملل متحد
فصل چهارم : سازمان های بین المللی غیر دولتی
فصل پنجم : سازمان های منطقه ای

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات