كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
حقوق الهی و بشری

حقوق الهی و بشری

نویسنده: ابوالحسن خلعتبری
ناشر: بوعلی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 589
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1353 - دوره چاپ:

کمیاب - کیفیت : عالی

 

مروری بر کتاب
 

از بدو پیدایش انسان و از آغاز زندگی بشری، نیاز انسان ها در ارتباط و تعامل با یکدیگر نمود پیدا کرد. در نتیجه ی همین ارتباط وجود حقوقی که وظایف و تکالیف انسان­ها را در قبال یکدیگر مشخص کند ضروری بود. با وجود تدوین مقررات مختلف مربوط به حقوق بشر باز هم انسان های ساکن روی زمین از این حقوق به یکسان استفاده ننموده اند. در حقیقت سراسر تاریخ بشر را تاریخ مبارزه مظلومان با زورگویان تشکیل می­دهد.

در پی مبارزات طولانی انسان ها همواره به دنبال حقوقی متعالی می گشتند حقوقی که فارغ از قدرت و ثروت، فارغ از رنگ و پوست و نژاد از آنها احقاق حق بنماید. اما در این وادی افرادی به غلط و به دلیل عدم مطالعات دقیق و عمیق در بطن تاریخ، حقوق بشر را نتیجه ی انقلاب کبیر فرانسه می دانند فارغ از اینکه در زمان اوج و عظمت این اسلام، اروپا دورانی را پشت سر می گذاشت که سرتاسر انحطاط و سقوط بود و شاید اگر ندای اسلام و نسیم الهی نبود مردم اروپا همچنان در خواب غفلت به سر می بردند. در آن مرداب گمراهی، ناگهان درخانه ی فردی از قریش ، کودکی درخشید که تاریخ را تغییر داد .... محمد بن عبد الله (ص) متولد شد و این ولادت تاریخ نوین انسانی بود که سرشار از امید و لبریز از رهایی بود ؛ رهایی و نجات بشریت.

فهرست

پیش گفتار و مقدمه در اهمیت مقام سلطنت و وجوب اطاعت از شاه
اسلام به حکم قرآن و سنت
فقه علم است یا هنر
شناخت حق از باطل قبل و بعد از اسلام
و....

 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

حقوق الهی و بشری

  • ناشر: بوعلی
  • کد کتاب: 80411 - 56/4
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: ابوالحسن خلعتبری, فقه شیعه, حقوق اسلامی, جامعه شناسی اسلامی, سلطنت, تاریخ اسلام, فقه اسلامی, اسلام, کتاب حقوق الهی و بشری