كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
حقوق اساسی در قرآن

حقوق اساسی در قرآن

نویسنده: محمد اخوان
ناشر: مرسل
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 696
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1391 - دوره چاپ: 1


مروری بر کتاب

جلد اول : اساس حقوق در قرآن

اکنون که به لطف خدای بزرگ، جلد اول کتاب حقوق اساسی در قرآن به زیور طبع آراسته شد، به اختصار آن را معرفی می‌کنیم. در این کتاب مبانی و اساس حقوق در قرآن بیان می‌شود و در فصل اول آن که به نظام‌سازی در دوران مکّی، اختصاص یافته، مسائلی مانند کرامت انسان، حقوق غیرمسلمانان، حقوق مستضعفان و... در نظر آمده و معلوم شده که قرآن به دنبال ایجاد شالوده‌ای محکم در این دوره بوده است.

در فصل دوم کتاب، نهادینه‌سازی حقوق اساسی و اساس حقوق در دوره‌ی مدنی به بحث کشیده، با پرداختن به موضوعاتی مانند چالش با اهل کتاب، ترسیم استراتژی دفاعی همه‌جانبه از اسلام، مقابله با جنگ نرم و بهره‌گیری از قدرت نرم، تقابل حق و باطل و مسئله‌ی حکومت دینی، روشن شده که نظام حقوقی اسلام کاملاً قویم است.

در مجموع، روند تکاملی پردازش قرآن به حقوق اساسی در این اثر و جلدهای بعدی آن احراز می‌شود و در جلد نخست، به خصوص، «استعداد و نیاز آدمی»؛ «عدالت»؛ «آزادی»؛ «حقوق فطری و طبیعی»؛ «گسترش دایره‌ی حقوق به پس از مرگ»؛ «الگوگروی» و «نفی پلورالیسم در چهره‌های مختلف آن»، به‌عنوان مهم‌ترین مبانی حقوق بشر دینی مطرح شده‌اند.
امید است این کار ناچیز، گامی در دفاع از اسلام عزیز محسوب شده، نشان دهد که حقوق اسلامی بر سایر نظام‌های حقوقی، از جمله بر حقوق سکولار و مغرور غربی برتری کامل دارد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

حقوق اساسی در قرآن

  • ناشر: مرسل
  • کد کتاب: 65409 - 66/6
  • موجودی: در انبار
  • 150,000ریال
  • 128,000ریال

برچسب ها: محمد اخوان, جنبه های قرآنی, حقوق اسلامی, حقوق فردی, جامعه شناسی اسلامی, اسلام, قرآن, کتاب حقوق اساسی در قرآن