دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

حقایق اساسی درباره سازمان ملل متحد

حقایق اساسی درباره سازمان ملل متحد 

نویسنده: سازمان ملل
مترجم: علی ایثاری کسمائی
ناشر: ایثاری
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 350
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1384 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

این کتاب ارزشمند با بیان تاریخچه تشکیل سازمان ملل ، فعالیت این نهاد بین المللی را در حوزه هایی مانند صلح، توسعه، حقوق بشر، کمک بشردوستانه، خلع سلاح و حقوق بین الملل به رشته تحریر درآورده است. این کتاب با تشریح کار خانواده سازمان ملل متحد، شرحی کامل و فراگیر از چالش های فراوان پیش روی جامعه بین المللی همچنین تلاش های مشترک کنونی برای یافتن راه حل ها را ارایه می دهد.

این کتاب با حمایت دفتر هماهنک کننده مقیم سازمان ملل در ایران ، کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل ، سازمان جهانی بهداشت ، سازمان تربیتی ، علمی و فرهنگی ملل متحد و برنامه جهانی غذا به چاپ رسیده است. متن کامل این کتاب حاوی تمامی اطلاعات لازم نظیر آدرس E-MAIL و سایت های تمام دفاتر کارگزاری ها، صندوق ها و آژانس های تخصصی ملل متحد است بر روی سایت مرکز اطلاعات سازمان ملل در تهران به نشانی ORG.UNIC-IR.WWW برای استفاده علاقه مندان به ویژه دانشجویان ، اساتید دانشگاهها و محققان قرار دارد.

این کتاب ترجمه ای از Basic Facts about the UN,1995 است که به مناسبت پنجاهمین سال تاسیس سازمان ملل متحد در سال 1374 منتشر گردید. «سازمان ملل متحد» یکی از مهم‌ترین سازمان‌های بین‌المللی است که بعد از جنگ جهانی دوم از سوی کشورهای پیروز در آن جنگ شکل گرفت. «ملل متحد» اصطلاحی بود که نخستین بار «فرانکلین روزولت»، رئیس‌جمهوری آمریکا مطرح کرد. این سازمان در مورد امور بین‌المللی و امور اجرایی مربوط به آنها تصمیم‌گیری می‌کند.«سازمان ملل متحد» در ۱۹۴۵ میلادی تاسیس و جایگزین جامعه ملل شد.

این سازمان از سوی ۵۱ کشور تاسیس شد. اعضای آن تقریبا شامل همه کشورهای مستقلی می‌شود که از نظر بین‌المللی به رسمیت شناخته شده‌اند. فقط واتیکان، که عضویت در این سازمان را نپذیرفته‌ است و چین ملی (تایوان) که عضویتش بعد از عضویت جمهوری خلق چین لغو شد، در سازمان ملل متحد عضو نیستند. مقر سازمان ملل متحد در «نیویورک» است و کشورهای عضو و موسسات وابسته در طول هر سال با تشکیل جلسات منظم درباره امور بین‌المللی و امور اجرایی مربوط به آنها تصمیم‌گیری می‌کنند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات