كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
حفاظت شخصی در تهدیدات سایبری

حفاظت شخصی در تهدیدات سایبری

نویسنده: معاونت پژوهش و تولید علم
ناشر: دانشکده اطلاعات
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 450
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1395 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

اولین رسالت امنیت ، حفاظت از سرمایه های یک سازمان است که ممکن است شامل آیتم های ملموسی نظیر یک صفحه وب و یا بانک اطلاعاتی مشتریان و یا آیتم های غیرملموسی نظیر شهرت و اعتبار یک سازمان باشد. امنیت یک مسیر است نه یک مقصد و به موازات تجزیه و تحلیل زیرساخت و برنامه های موجود ، می بایست اقدام به شناسائی تهدیدات و خطرات ناشی از آنان نمودانجام برخی امور برای افزایش امنیت رایانه شخصی می‌تواند به کاهش تهدیدات و دفاع بهتر در برابر تهدیدات رایانه ای منجر شود.

امنیت فضای سایبری به خاطر اتکای بیش از حد تمامی بازیگران سیاسی به آن،بی تردید مقوله ای استراتژیک قلمداد میشود و به همین دلیل است که در ارزیابی از تهدیدات امنیت ملی و بین المللی، مفهوم امنیتی فضای سایبری، وارد اسناد پایه ای امنیتی شده است. سندی که در اجلاس سران ناتو در ۲۰ نوامبر در لیسبون پرتقال به تصویب رسید، در این زمینه حائز اهمیت است. شایان ذکر است که ناتو از چندی پیش تعدادی از نخبگان امنیت ملی و سیاست خارجی را تحت رهبری « آلبرایت » وزیر خارجه پیشین آمریکا گردهم آورد تا به این سؤال پاسخ دهند که امنیت کشورهای عضو ناتو در آینده و دهه ای که در پیش است، چگونه و با تأثیر از چه منابعی مورد تهدید واقع می شود

مهاجمان می‌توانند رایانه را با استفاده از یک نرم افزار مخرب یا بدافزار یا با استفاده از یک رخنه امنیتی آلوده کنند. پس از آلوده شدن رایانه، این مهاجمان قادر به دسترسی به اطلاعات رایانه بدون اطلاع ما هستند، آنها می توانند اطلاعات را سرقت کنند، پیکربندی رایانه را تغییر دهند یا حتی بدافزاری را روی آن نصب کنند؛ با این وجود اینکه چگونه امنیت رایانه‌های شخصی خود را بهبود بخشیم سوالی است که در این گزارش به آن پاسخ داده شده است. 
وقتی به اینترنت متصل می‌شوید در عمل به میلیون‌ها رایانه دیگر متصل شده‌اید،جریان اطلاعات از اینترنت به شبکه خانگی شما به این شکل است:اطلاعات ابتدا به مودم، سپس به مسیریاب و در نهایت به رایانه شما منتقل خواهد شد. از آنجایی‌که مودم تنظیمات امنیتی ندارد، اولین دستگاه قابل امن سازی که اطلاعات را از اینترنت دریافت می‌کند مسیریاب است، بنابراین قبل از اتصال به اینترنت مسیریاب خود را امن کنید. 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

حفاظت شخصی در تهدیدات سایبری

  • 0ریال

برچسب ها: جاسوسی, جامعه شناسی اطلاعاتی, ضد اطلاعات, ضد جاسوسی, جامعه شناسی سیاسی, کتاب حفاظت شخصی در تهدیدات سایبری