دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

حضور آبی مینا

حضور آبی مینا

نویسنده: ناهید طباطبایی
ناشر: چشمه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 66
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1372 - دوره چاپ:

 

مروری بر کتاب

چهار داستان کوتاه

«حضور آبی مینا» ۴ داستان کوتاه و کاملاً زنانه از ناهید طباطبایی است که او بعد از این اثر در حوزه‌ی داستان فعال‌تر شد و داستان بلندی نیز با نام «چهل‌سالگی» منتشر کرده است. مجموعه داستان «حضور آبی مینا» با نثر روان و بیان طنزآلود و صمیمی‌اش برنده دیپلم افتخار بیست سال ادبیات داستانی بعد از انقلاب است. مسابقه، حضور آبی مینا، گلی و من و بزرگراه نام داستان‌های این مجموعه‌اند.

داستان اول از زبان کارمند اداره‌ای است که خود را مسئول مرگ مستخدم اداره می‌داند. داستان دوم حضور آبی مینا، درباره مینا صبوری، پرستار باسابقه بیمارستان است که از زندگی‌ و ازدواجش با یک وکیل ۵۵ ساله می‌گوید. داستان سوم، گلی و من، درباره رابطه دو دختر است که باهم دوست‌ هستند اما یکی به خاطر زیبایی و خوش‌شانسی دیگری به او حسادت می‌کند اما سرنوشت همه چیز را جور دیگری رقم می‌زند. داستان آخر، بزرگراه درباره زنی تنها است که در آپارتمانی نزدیک بزرگراه زندگی می‌کند و به رفت و آمدها و حال و هوای آن دلبسته است.

بعد از این مهمانی بود که سر صحبت را با کمال باز کردم. اول به او گفتم:«تو هم شعر می‌گفتی و من نمی‌دانستم.» خندید و گفت:«کی چنین مزخرفاتی را به تو گفته.» گفتم:«دختر عمه‌ات.» کمال خندید و گفت:«دیگر چه گفته؟» آن‌وقت من تمام حرف‌های او را برای کمال گفتم. کمال خوب گوش داد، کمی ساکت ماند و بعد گفت:«می‌دانی مینا زن خوبی بود، اما مرا دوست نداشت، همین.» زن خوب، مینا زن خوبی بود. اما کمال را دوست نداشت. همین.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات