منو
سبد خرید

حصاری از دروغ

حصاری از دروغ
درحال حاضر موجود نمی باشد
حصاری از دروغ
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 91440 - 49/4
  • وزن: 1.40kg
  • UPC: 125
0 ریال

حصاری از دروغ

نویسنده: آنتونی کیو براون
مترجم: محسن اشرفی
ناشر: نشر نی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 1186
اندازه کتاب: رقعی گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1388 - دوره چاپ: 2

کمیاب - کیفیت : نو 
 

مروری بر کتاب

حصاری از دروغ کالبد شکافی یک تجربه عظیم است. تجربه ای از جنگ پنهانی برای نهان داشتن زمان و محل وارد آوردن یک ضربه جنگی: پیاده کردن وسیع نیروهای متفقین در خاک فرانسه در آخرین سال جنگ جهانی دوم.

به سال ۱۹۴۴ متفقین غربی باید تدارک بزرگ‌ترین تهاجم دریا به ساحل تاریخ را از دید عوامل اطلاعاتی آلمان پنهان می‌ساختند، هیتلر را در مورد زمان حملهٔ خود می‌فریفتند، و چنان نیرنگ‌هایی به‌کار می‌زدند که محل تهاجم آنان را نقاطی غیر از هدف واقعی بنمایاند. مضمون اصلی کتاب شرح این جنگ مخفی و عملیات فریب است. برای پنهان داشتن حقیقت باید «حصاری از دروغ» فراهم می‌آمد و این حصار آن‌قدر بلند و گسترده می‌بود که همه‌ی جبهه‌های جنگ را دربرمی‌گرفت.

حصاری فراتر از پوشش‌ها و فریب‌های هر جنگ دیگر تاریخ که از کانادا تا هلند و از نروژ تا آرژانتین افراشته می‌شد؛ انسان‌های بسیاری در راه هرچه بلندتر افراشتن آن قربانی می‌شدند؛ و تنها عملیات اطلاعاتی جنگ جهانی دوم بود که سرویس‌های اطلاعاتی اتحاد شوروی و انگلستان در اجرای آن همکاری کردند. فریبی که در شکل‌گیری آن دستاوردهای علم الکترونیک همان‌قدر نقش داشت که خدعه‌های عهد عتیق؛ نیرنگی مرکب از همه‌ی حیله‌های جنگی تاریخ که تهاجمی بزرگ را پوشش بخشید و ماشین جنگی آلمان را فلج کرد.

آنتونی کیو براون در مسیر تشریح این مضمون اصلی سایر رخدادها و ماجراهای خواندنی جنگ جهانی دوم را نیز به‌شیوایی به تصویر کشیده است: شکل‌گیری توطئه‌های ضدهیتلری در ستاد کل ارتش آلمان، تلاش نظامیان آلمان برای متارکه‌ی جنگ با غرب، سرگذشت خونبار نیروهای مقاومت و ارتش سرّی اروپا، جنبش‌های زیرزمینی ضدنازی، تشکیلات خط نجات خلبانان متفقین، فریب‌های بی‌سیم، مبارزه‌ی بی‌پایان و سرگیجه‌آور سازمان‌های جاسوسی و ضدجاسوسی،... و نبرد نرماندی که فرجام آن تعیین‌کننده‌ی سیمای جغرافیایی جهان در واپسین ماه‌های جنگ جهانی دوم بود.

فهرست

• مبانی روشهای ویژه
• ریشه های توطئه
• استراتژی باستانی و تاکتیکهای نوین
• پوشش و فریب
• از نرماندی تا نمسیس

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات