منو
سبد خرید

حس ششم

حس ششم
حس ششم
  • موجودی: موجود
  • مدل: 147202 - 67/4
  • وزن: 0.50kg
850,000 ریال

حس ششم

نویسنده: مصطفی آزمایش
ناشر: آبان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 190
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1353 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب 

پیشگیری و مغز

برای همه ما اتفاق افتاده است که پیش از بوقوع پیوستن یک حادثه، تصویری از آن در ذهن ما فلش زده و خیلی سریع از بین میرود.با آنکه پس از حذف تصویر از ذهن، امکانی برای بازبینی و مرور مجدد آن در مغز ما وجود ندارد، ولی برای ما ذهنیتی باقی میماند که بعداً بسیار منطبق بر حادثهء به وقوع پیوسته است.

همین دلیل برای بسیاری از دانشمندان سر منشاء تحقیقات بزرگی شده که تا کنون به نتایج شگفت آوری منتهی شده است. داشنمندان ثابت کرده‌اند که انسانها علاوه بر حواس پنجگانه، دارای ادراکات دیگری نیز میباشند که آنها را ادراکات فراحسی مینامند. این ادراکات شامل مواردی همچون: ذهن خوانی (تله پاتی)، روشن بینی، روشن شنوایی، دور جنبانی، پیش آگاهی و غیره... می باشند.

ادراکات فراحسی معمولاً با هم در ارتباطند، بدین معنا که تقویت یک حس باعث برانگیخته شدن فراحس های دیگر نیز میشود. هر چند این ارتباط بسیار پیچیده بوده و ابعاد آن هنوز برای دانشمندان مشخص نیست. حس ششم یا پیش آگاهی، از جملهء مهمترین ادراکات فراحسی می باشد. بسیاری از محققان بر این عقیده‌اند که هر حادثه یا اتفاق، پیش از وقوع، در اطراف خود امواجی را صاتع میکند که مغز ما میتواند آنها را دریافت کند، ولی بدلیل ضعیف بودن این امواج، تاثیر پایداری در ذهن ما باقی نمیگذارند و در چند صدم ثانیه از ذهن ما پاک میگردند و بندرت قابل بازیابی توسط مغز هستند.دانشمندان، در این تحقیقات، روشهایی را برای تقویت حس ششم بدست آورده‌اند که بسیاری از آنها حول این تمرین است که پیش از اتفاق افتادن یک حادثه، سعی کنیم در ذهن خود اتفاقات را حادث کنیم ...

اینکه حس ششم وجود دارد یا اینکه یک خرافات قدیمی است یا اینکه  بعضی از انسانها دارای توانایی های فوق بشری هستند  و میتوانند چیزهایی را درک کنند که همه در حالت عادی از آن غافلند،سوالی بوده که خیلی ها از خود پرسیده اند و خیلی ها هم اصلا آنرا باور ندارند اما  این سوالات و سوالات نظیر اینها مقدمه ای بود برای آنکه روانشناسان ، تحقیقات خود را بر روی این بخش از روان انسان آغاز کنند تا بتوانند پاسخی قانع کننده برای جهانیان که با گزارشاتی که گاه از گوشه و کنار جهان  درباره انسانی با توانایی فوق بشری به گوش میرسد بیابند و با تحقیقات از انسانهایی که این تواناییها را از خود بروز داده اند  متوجه شدند که نیروهایی در بعضی از انسانها وجود دارد که کاملا غیر متعارف بوده و به هیچ عنوان نمیتوان منکر آنها شد.

همه ما رویاهایى داریم که گاهى به حقیقت مى پیوندد. در طرف مقابل همه ما دلشوره هایى هم داریم که گاهى درست از آب در مى آیند. مثلاً خیلى وقت ها پیش مى آید که احساس مى کنیم قرار است، تلفن به صدا در آید و بعد صداى زنگ تلفن را مى شنویم. 

«جوآن مارى ولان» یکى از افراد برخوردار از این حس است. او همیشه نسبت به این حس نگران بود و فکر مى کرد چیزى اشتباه در خلقت او وجود دارد تا اینکه متوجه شد این بهترین هدیه اى بوده که از جانب خداوند به او داده شده و او خیلى خوش شانس بوده که توانسته چنین هدیه اى دریافت کند. او مى گوید: همیشه نشانه هایى را احساس مى کردم. مثل اینکه یک نفر کنارم نشسته سپس صداى پک زدن به سیگار را مى شنیدم و دود سیگار را نیز مى دیدم.

از جا بلند مى شدم، از تخت پایین مى آمدم، پدر تویى؟ اینجایى؟ چند سال قبل پدرم در اثر سکته قلبى جان خود را از دست داد و از آن زمان تاکنون من همیشه غم عجیبى در قلبم دارم. اما الآن، صداى نفسهایش و بوى ادکلنش را حس مى کنم و وقتى بوى او به مشامم مى رسد، احساس راحتى مى کنم. این اولین بارى نبود که من وجود کسى را حس مى کردم و یا آدمهایى از دنیاى دیگر سراغ من مى آمدند.

فهرست

این نیرو چیست
حس ششم
جادوگری
شعبده بازی
طب سوزنی
تله پاتی

روشن بینی
عروج فضائی
پیشگوئی
اندیشه خوانی
و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات