منو
سبد خرید

حسن صباح ؛ چهره شگفت انگیز تاریخ

حسن صباح ؛ چهره شگفت انگیز تاریخ
درحال حاضر موجود نمی باشد
حسن صباح ؛ چهره شگفت انگیز تاریخ
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 147040 - 116/6
  • وزن: 0.40kg
0 ریال

حسن صباح

نویسنده: احمد پناهی سمنانی
ناشر: کتاب نمونه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 240
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1371 - دوره چاپ: 7

کمیاب - کیفیت: نو

 

مروری بر کتاب

چهره شگفت انگیز تاریخ

در میان جنبش هایی که برای مبارزه با ظلم و ستم پادشاهان و حکام در ایران به وقوع پیوسته، فرقه اسماعیله به طور اعم و شعبه ایرانی آن یعنی نزاریه به رهبری حسن صباح، دارای ویژگی های بسیار جالب توجه است. از جهت مقایسه با جنبش های دیگر، تاثیری که این فرقه در جریانهای دینی، سیاسی و اجتماعی به جا گذاشته، از لحاظ قوت، گستره نفوذ، دوام و تطور و دگرگونی فوق العاده قابل توجه است.

پیچیدگی عملکرد فدائیان اسماعیلی از یک سو و تناقض در گزارش تاریخ نگاران از سوی دیگر، شناخت واقعی سیمای فرقه اسماعیله را دشوار ساخته است و در نتیجه آن چهره حسن صباح در هاله ای شگفت انگیز از افسانه پوشانده شده.

با وجود این پژوهنده ای که شیفته افسانه سرایان نباشد، از میان انبوه گزارش های ضد و نقیض خواهد توانست خط طویل اما پر پیچ و خم واقعیت ها را دنبال کند و نتیجه ای را که می خواهد به دست آورد. حسن صباح و تشکیلاتی که او به تمرکز و سازماندهی آن همت گماشت، پرورده علل و اسباب سیاسی، اجتماعی و دینی زمان خود بودند.

قدرت آنها، شیوه مبارزه آنها، آموزش و فراگیری آنها و بالاخره اوج و حضیض آنها همه و همه در لحظه ها و گره گاههای مشخص تاریخی شکل گرفت. به برکت انبوهی و تنوع مدارک و اسناد، این فرازهای تاریخی را می توان از افسانه و قصه سرایی جدا کرد.

فهرست

خلافت در خلافت
جدایی
شخصیت شگفت انگیز
در بارگاه سلطان
فرار از دام ها
بازگشت
استراتژی نو

آشیانه عقابان
آغاز قتل ها
جنگ خونین قدرت
فرصتهای شگفت
معجزه ترس
جدایی مصر و الموت
شیوه های مبارزه
در سفر آخرین، پس از او
قیام قیامت
آتش خاموش میشود
پشیمانی
و مغول آمد
واژه نامه

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات