کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
حرکت در مه ؛ چگونه مثل یک نویسنده فکر کنیم

حرکت در مه ؛ چگونه مثل یک نویسنده فکر کنیم

نویسنده: محمدحسن شهسواری
ناشر: چشمه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 721
اندازه کتاب: رقعی گالینگور - سال انتشار: 1398 - دوره چاپ: 5

 

مروری بر کتاب

این کتاب شامل یک فرم هفت مرحله‌ای است که نشان می‌دهد چگونه می‌توان از ایده خلق یک اثر داستانی به تهیه یک خلاصه رمان و شروع تالیف آن رسید. نزدیک به یک چهارم این کتاب ، مقالاتی است که پیش از این در قالب یادداشت‌هایی دنباله‌دار در مجله داستان همشهری منتشر شد اما بیش از   ۷۵ درصد از کتاب شامل مبانی تئوریک و نیز ارائه گام به گام همان فرم هفت مرحله‌ای است. در واقع این فرمی است پیشنهادی از سوی نویسنده است به رمان‌نویسان و فیلمنامه‌نویسان تا چگونه از یک ایده به خلاصه‌ای حداقل سه هزار کلمه‌ای در متن دراماتیک شخصیت‌محور برسند. به همین سبب چهار مرحله از این فرم بر شخصیت استوار است.

گرچه کتابی که در دست دارید به طور مشخص بر داستان‌نویسی (داستان کوتاه، داستان بلند و رمان) متمرکز است اما آگاهانه به گونه‌ای تنظیم شده است که بخش اعظم آن برای فیلم‏نامه‌نویسان در دو حوزه‌ی طراحی شخصیت‌ و پلات، و نیز برای نمایش‏نامه‌نویسان در امر خطیر شخصیت‌پردازی، کاملاً قابل‏استفاده باشد. 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

حرکت در مه ؛ چگونه مثل یک نویسنده فکر کنیم

  • ناشر: چشمه
  • کد کتاب: 89992
  • موجودی: در انبار
  • 980,000ریال
  • 880,000ریال

برچسب ها: محمدحسن شهسواری, نویسندگی, داستان نویسی, مقالات ادبی, کتاب حرکت در مه ؛ چگونه مثل یک نویسنده فکر کنیم