کتاب حرکت اسلامی معاصر الجزایر فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب علوم سیاسی ، تاریخ سیاسی انتشارات کلبه شروق

حرکت اسلامی معاصر الجزایر

نویسنده: سیدهادی خسرو شاهی
ناشر: کلبه شروق
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 208
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1379 - دوره چاپ: 1

کیفیت : در حد نو

 

مروری بر کتاب

سرزمین قهرمانان اسلامی

کتابی که هم اکنون در دست دارید ، شامل اطلاعات کلی درباره تاریخ الجزائر، سرزمین قهرمانان اسلامی است که در مبارزه 130 ساله خود ، بر ضد تجاوز واشغال نظامی امپریالیسم فرانسه ، یک میلیون شهید تقدیم راه استقلال و آزادی کرده است ...مولف با 7 بار سفر به الجزائر در بیست سال گذشته و بازدید از استانهای مختلف آن ، شناخت عینی و آگاهی میدانی از اوضاع داخلی کشور و احزاب و جمعیت های ملی و اسلامی آن دارد و با توجه به همین شناخت ، نقش اساسی علمای اسلامی ، مساجد و مراکز مذهبی با استناد به منابع موثق ، تبیین می کند ...

استاد خسروشاهی، مولف این کتاب، با 8 بار سفر به الجزایر و بازدید از استان های مختلف آن، شناخت عینی و آگاهی میدانی از اوضاع داخلی کشور و احزاب و جمعیت‏ های ملی و اسلامی آن دارد و با توجه به همین شناخت، نقش اساسی علمای اسلامی، مساجد و مراکز مذهبی را در مبارزه با بر ضد استعمار و تربیت نسل‏ های مسلمان و مجاهد، با استناد به منابع موثق، تبیین می‏ کند.

این کتاب از شش بخش تشکیل شده است که «جهاد ضداستعماری در الجزایر»، «احتراق در منطقه اسلام و ما چه می‏خواهیم؟»، «نقش اسلام و مساجد در پیروزی نهضت الجزایر»، «امیر عبدالقادر و حکومت شیعه در الجزایر»، «حرکت اسلامی الجزائر: از آغاز دعوت و ارشاد تا مبارزه و جهاد» از جمله بخش‏های این کتاب تحلیلی درباره حرکت‏ های اسلامی و تاریخ معاصر الجزایر است که با اسناد و عکس ‏هایی از رهبران و بیانیه‏ هایی حرکت‏های اسلامی این کشور به پایان می‏رسد.

البته بخشی از این کتاب، در چهل سال قبل و به هنگام نبرد خونین الجزایر بر ضد امپریالیسم غربی نوشته شده که خود نشان دهنده موضع مردم مسلمان ایران در قبال جهاد مردم الجزایر است ولی بخش عمده آن، شامل حقایق جاری و موجود، پس از پیروزی قاطع «جبهه نجات اسلامی» در انتخابات سراسری کشور و سپس کودتای مافیای ارتش و سرکوب وحشیانه اسلامگرایان و بعد پیدایش گروه خوارج‏گونه نهروانی به نام «جبهه اسلامی مسلح!» و آغاز قتل عام دهها هزار از مردم بی‏گناه این سرزمین است. کتاب با استناد به اسناد و مدارک «درون گروهی»، چگونگی حوادث و جنایات مافیای ارتش با همکاری گروه مسلح به اصطلاح اسلامی! را نشان می‏ دهد.

فهرست

• جهاد ضداستعماری در الجزایر
• احتراق در منطقه اسلام و ما چه می خواهیم ؟
• نقش اسلام و مساجد در پیروزی نهضت الجزائر
• امیر عبدالقادر و حکومت شیعه در الجزائر
• حرکت اسلامی الجزائر از آغاز دعوت و ارشاد تا مبارزه و جهاد

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

حرکت اسلامی معاصر الجزایر

  • ناشر: کلبه شروق
  • کد کتاب: 75360 - 97/3
  • موجودی: در انبار
  • 90,000ریال
  • 70,000ریال

برچسب ها: سید هادی خسرو شاهی, الجزایر, جنبش های اسلامی, جامعه شناسی اسلام, کتاب حرکت اسلامی معاصر الجزایر