منو
سبد خرید

حرفی از هزاران ؛ مجموعه مقالات ، گفت و گوها و سخنرانی ها

حرفی از هزاران ؛ مجموعه مقالات ، گفت و گوها و سخنرانی ها
درحال حاضر موجود نمی باشد
حرفی از هزاران ؛ مجموعه مقالات ، گفت و گوها و سخنرانی ها
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 123673 - 101/4
  • وزن: 1.70kg
  • UPC: 55 = 75
0 ریال

حرفی از هزاران 

نویسنده: علی اکبر ولایتی
ناشر: امیر کبیر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 1080
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1390 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

مجموعه مقالات، گفت‌وگوها و سخنرانی‌های علی‌اکبر ولایتی

در این کتاب ولایتی سخنرانی‌ها، مقالات و یادداشت‌های خود را در موضوعاتی مانند فرهنگ و تمدن اسلام و ایران، هویت ایران، تاریخ معاصر، بیداری اسلامی، اسلام معاصر، انقلاب اسلامی، دیپلماسی انقلاب، جنگ تحمیلی، ایران و جهان امروز، سیاست روز، پزشکی، تاریخ پزشکی و....جمع‌آوری، ویراش و منتشر کرده است.

مجموعه مقالات موجود در این کتاب از سال 1386 آغاز شده و برخی از مقالات آن نیز بنا بر اعلام مولف در مقدمه  این کتاب از گرد هم آمدن برخی از اظهارنظرهای پراکنده وی در طول سال‌های متمادی گردآوری، تدوین و تولید شده است.

یکی از نکات قابل توجه در این کتاب حضور فصلی با عنوان «از مدرسه بهرام تا وزارت امور خارجه» در این کتاب است که ولایتی درآن شرحی از دوران کودکی و نوجوانی و جوانی خود را ارئه داده و سیر تحولات ایران وچگونگی آشنایی و ورود خود به انقلاب اسلامی و آشنایی‌اش با مردان انقلاب وهمچنین افکار و عقاید دیگران، از جمله برخی شخصیت‌های غیر ایرانی درباره خود را روایت می‌کند.

فصل‌بندی مطالب کتاب موضوعی است و ترتیب مطالب هر فصل نیز براساس تاریخ است. نویسنده در این کتاب سعی داشته ضمن پرداختن به گوشه‌‌هایی از فرهنگ و تاریخ تمدن عظیم ایران و اسلام و بازاندیشی در هویت ایرانی ـ اسلامی، نقبی نیز به تاریخ گذشته و معاصر ایران بزند که موضوع فصل‌های1، 2 و 3 است.

در فصل چهارم به دغدغه کنونی ملت‌های مسلمان که همانا بیداری اسلامی است پرداخته شده است. در فصل پنجم مطالبی درباره ویژگی‌های اسلام معاصر در جهان امروز آمده است.

در فصل ششم، با پرداختن به هویت و درون‌مایه انقلاب اسلامی ایران مطالبی در زمینه علل پیروزی انقلاب اسلامی و فراز و نشیب‌های پس از آن آمده است.

فصل هفتم شامل مطالبی درباره ابعاد گوناگون دیپلماسی انقلاب در روابط خارجی، به خصوص رابطه با آمریکا و جایگاه ایران در عرصه روابط بین‌الملل و اصول ثابت ایران در تعامل با دیگر کشورها است

فهرست

جنگ ایران و عراق
ایران و جهان امروز
سیاست روز
اقتصادی ـ اجتماعی
پزشکی و تاریخ پزشکی
• و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات