كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
حدیقه الشیعه

حدیقه الشیعه

نویسنده: مقدس اردبیلی
ناشر: گلی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 785
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1352 - دوره چاپ : 1

کمیاب - کیفیت : عالی ~ درحد نو


مروری بر کتاب

کتاب حدیقه الشیعه از زمان نگارش تاکنون به سبب بخش خاصی از آن که به صوفیه مربوط است، همواره مورد مناقشه بوده است. در این مناقشه ها، بدون توجه به مطالب اصلی کتاب و تنها به سبب بخش یاد شده، مخالفان و موافقان صوفیه بر سر انتساب کتاب به مقدس اردبیلی به نزاع پرداخته اند. مخالفان صوفیه همواره بر انتساب کتاب به مقدس اردبیلی پای فشرده اند و موافقان صوفیه به انکار این انتساب پرداخته اند.

از آنجا که هم مخالفان و هم موافقان تصوف اهمیت زیادی برای مقدس اردبیلی قائل بوده اند و به اعتبار وجاهت علمی و عملی ایشان، مطالب مربوط به صوفیه و نیز روایات وارد در این کتاب را (بیشتر، مخالفان صوفیه) تلقی به قبول کرده اند.

..اما بعد چون جزو اول کتاب حدیقه الشیعه که در ذکر مجملی از احوال آباء و اجداد و مختصری از حالات حضرت سید کائنات ( ص ) بود سمت اتمام یافت شروع میرود .

در تحریر جزو دویم که در ذکر شمه ای از مناقب حضرت امیرالمومنین ( ع ) و نبذه ای از فضائل باقی ائمه معصومین صلوات الله علیهم اجمعین و دلائل امامت ایشان و بطلان امامت غیر ایشان است امید که از فاتحه تا خاتمه بنحویکه قابل شنیدن و خواندن اهل فضل و کمال باشد صورت اتمام پذیرد بمنه وجوده .

چون به موجب التازامی که در اول جزو اول کرده است که اکثر مسائل امامت را از کتب اهل خلاف نقل نماید تا حجت باشد از این چند کتاب که مشهور ترین کتب آن قوم است استخراج بیشتر دلائل و مسائل مینماید تا در دنیا و عقبی حجت تواند بود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

حدیقه الشیعه

  • ناشر: گلی
  • کد کتاب: 118015 - 44/6
  • موجودی: در انبار
  • 450,000ریال

برچسب ها: مقدس اردبیلی, عرفان اسلامی, شیعه, عرفان اسلامی, فقه شیعه, کتاب حدیقه الشیعه