منو
سبد خرید

حدیث عشق 3 ؛ محمدتقی دانش پژوه

حدیث عشق 3 ؛ محمدتقی دانش پژوه
حدیث عشق 3 ؛ محمدتقی دانش پژوه
200,000 ریال
  • موجودی: موجود
  • مدل: 96933 - 104/5
  • وزن: 0.33kg

حدیث عشق ۳ : محمدتقی دانش پژوه

ناشر: کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 250
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1382 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

دفتر دوم : نامه ها و گفتگوها

محمد تقی دانش پژوه (۳۰ فروردین ۱۲۹۰، آمل - ۲۷ آذر ۱۳۷۵، تهران) نویسنده، مصحح، موسیقی‌دان، مترجم و نسخه‌پژوه ایرانی و عضو پیوسته فرهنگستان زبان و ادب فارسی ایران و پدر علم نسخه‌شناسی بود.محمدتقی دانش پژوه پدرعلم نسخه شناسی موسیقی قدیم ایرانی و از بزرگ ترین کتاب شناسان ایران درجهان علم ودانش بود. کتاب«فهرست آثاردانشمندان ایرانی واسلامی درغنا و موسیقی» وچند مقاله دیگر در این باب از آثار چاپ شده اوست.ورود محمدتقی دانش پژوه به دانشگاه سرآغاز ورود او به عرصه تحقیق و پژوهش بود.

او در همین راستا و به منظور کسب اطلاعات کتاب شناسی و نسخه شناسی به دستور دانشگاه تهران به شهرهای بغداد ، نجف ، کربلا و کاظمین در کشور عراق و شهرهای مدینه و مکه در عربستان سعودی در سال ۱۳۴۵ و به شهرهای مسکو ، لینگراد سابق ، تفلیس ، دوشنبه ، تاشکند ، بخارا ، سمرقند و باکو در شوروی سابق و شهرهای پاریس و مونیخ ، لین ، اترخت و استانبول در اروپا و شهرهای کمبریج ، بوستون ، پرنیسول ، آن آربرمیشیگان، شیکاگو و نیویورک در آمریکا سفر کرد.

یادداشتهایی که در این سفرها برداشت آنچه مربوط به کشورهای عربی بود در نشریه کتابخانه مرکزی چاپ شده است و یادداشت هایش درباره نزدیک به شش هزار کتاب در مجلد هشتم نشریه کتابخانه مرکزی چاپ شده است.

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب