كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
حج و انقلاب اسلامی

حج و انقلاب اسلامی

ناشر: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی - سازمان چاپ و انتشارات
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 215
اندازه کتاب: رحلی گالینگور - سال انتشار: 1362

کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب

حاوی تصاویر رنگی از مراسم و مناسک حج 

حج آغاز صیرورت جدید، با مسئولیت‌های بیشتر برای فرد و جامعه است؛ صیرورتی که مدیریت تحول فرد و جامعه را برعهده دارد. اما تلاش برای فردی کردن عبادات اسلام، به ویژه حج، و تهی کردن آنها از معنای راستین خود، نگرش تبلیغی توطئه‌آمیز و انفعالی است، که این بزرگ‌ترین سرمایه اسلام و امت اسلامی را نشانه گرفته است.

حج ابعاد مختلفی دارد، و توجه عمیق به این فریضه، ثمرات مختلف تربیتی و تکامل فردی، جمعی و حتی جهانی به ارمغان می‌آورد؛ آن‌چنان‌که انقلاب اسلامی ایران، با بهره‌گیری از ظرفیت‌های ناب و زلال آن، توانست به عزت و اقتدار برسد. توحیدمحوری، نفی ظلم و اعلام برائت از مستکبران، تساوی انسان‌ها نزد حضرت حق و قراردادن ملاک تقوا برای برتری، استقامت در انجام تکلیف، دستیابی به مقام قرب، همگی اهداف مشترکی‌اند که انقلاب اسلامی با بهره‌گیری از تعالیم اسلام و مناسک دینی، از جمله حج، خط مشی خود کرده است.

جهان اسلام در این برهه حساس، در مصاف با نظام‌های سیاسی ـ اجتماعی برآمده از تمدن غرب دچار چالش‌ شده است و شاید تنها راه برون‌رفت از این چالش‌ها بازخوانی دقیق و عمیق تعالیم اسلام باشد. اصلاح نگاه به ظرفیت عظیم دین اسلام، عزت و اقتدار را به امت اسلامی باز می‌گرداند و زمینه‌ساز ایجاد تمدن نوین اسلامی است. لذا توجه به ابعاد بهره‌گیری از ظرفیت‌های دیپلماتیک و بین‌المللی و ظرفیت‌های تولید گفتمان جهانی آن، از جمله وظایف دولت‌ها و اندیشمندان مسلمان است، و بی‌شک در شکل‌گیری انقلاب اسلامی ایران نیز حج از اصلی‌ترین پایه‌های نظری رهبران انقلاب اسلامی بوده است؛ چنان‌که در مقالات این مجموعه، شواهد این امر را خواهید دید.

 فهرست

مروری بر مناسک حج
مشاهده مکه
مشاهده مدینه
حج و انقلاب اسلامی

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

حج و انقلاب اسلامی

  • 350,000ریال
  • 230,000ریال

برچسب ها: حج, اخلاق اسلامی, مناسک حج, مکه, مدینه, بیت الله الحرام, کتاب حج و انقلاب اسلامی