منو
سبد خرید

حج زیباترین روح همبستگی

حج زیباترین روح همبستگی
-29 %
حج زیباترین روح همبستگی
  • موجودی: موجود
  • مدل: 155232 - 61/2
  • وزن: 0.20kg
250,000 ریال
350,000 ریال

حج زیباترین روح همبستگی

نویسنده: علی سبزوارزاده
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 260
اندازه کتاب: جیبی - سال انتشار: ؟135 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : نو


مروری بر کتاب

غرض از انتشار این مجموعه به یاری خدا و با پایمردی "فئه ای قلیل" تدوین و چاپ کلیه نوشته ها و گفته های منتشر شده و منتشر ناشده دکتر علی شریعتی به روشی دقیق با در نظر گرفتن کلیه تصحیحات تجدیدنظرهای وی و با پرهیز از هرگونه دخل و تصرف در آثار اوست.

... این مناسک رسالة فقهی نیست، رسالة فکری است. این است که دکتر کوشیده تا "مناسک حج" را تفسیر کند، آن هم نه به نام یک "روحانی"، یک "مرجع اسلامی"، که به نام یک "حج کنندة مسلمان" آن چنان که در بازگشت از حج ، حق دارد از حج سخن بگوید و از آنچه در آن یافته است، و می گوید و دیگران نیز حق دارند به سخنش گوش دهند و گوش می دهند.
و این نه تنها یک حق است، و شاید، این رسم که در بازگشت حج نه چون رسم سفر که مردم به دیدار مسافر می روند- زائر حج، خود، خویشان و آشنایان و همسایگان خویش را دعوت می کند، برای این بوده است، که هر سال، بدینگونه مسألة حج در افکار طرح شود و موضوع بحث گردد و هرکسی آنچه را در میعاد خویش با خدا و خلق برداشت کرده است، به سرزمین خویش، ره آورد بیاورد و به جمع خویش سوغات دهد و این یک آموزش بزرگ حج است که هر سال، اقلیتی که توانسته اند ، عملاً، و اکثریتی که نتوانسته اند، نظراً در حج شرکت می کنند.

مناسک : پرستش، پارسایی، ریاضت، خشوع در برابر خدا و آنچه آدمی را به او نزدیک می کند، شستن و پاک کردن جامعه، رسیدن به خانه، بر راه درست و روش زیبا رفتن و به رفتن ادامه دادن ماهر، حقی که از آن خداوند است، آنچه به خداوند تقدیم می شود، خون و خونبها ...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات